Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Akcja informacyjno-edukacyjna „Drugie życie dla choinki”

Akcja informacyjno-edukacyjna „Drugie życie dla choinki”

Akcja informacyjno-edukacyjna „Drugie życie dla choinki”

Wracamy do was z kolejnymi informacjami dotyczącymi akcji drugie życie dla choinki. Jeśli już zdecydowaliście się na zakup ciętego drzewka czy wiesz jak ocenić jego świeżość?

Podczas wyboru nie powinniśmy się kierować wyłącznie ceną, w końcu chcemy żeby nasza choinka wyglądała pięknie jak najdłużej. Jeśli źle oceniły jej świeżość igły opadną zdecydowanie za szybko.

Decydujący wpływ na świeżość drzewek mają warunki ich przechowywania. Ścięte choinki źle znoszą wyższe temperatury, a także duże mrozy. Jeśli w dniu zakupu temperatura utrzymuje się mocno poniżej zera trzeba pamiętać o tym żeby nie narażać choinki na szok termiczny tylko odłożyć na przynajmniej 12 godzin w miejsce jak garaż czy zabudowany balkon. Ale jak sprawdzić czy nasze drzewko jest rzeczywiście świeże? Dobrym testem jest uderzenie pniem choinki o ziemie i sprawdzenie ile igieł opadnie. Naturalnym jest opadanie igieł w okolicy pnia. Kondycja igieł jest świetnym sposobem na sprawdzenie świeżości drzewka.

Jakość drzewka pomoże ocenić również gęstość igieł. Rzadko rozmieszczone mogą świadczyć o przebytej w przeszłości chorobie co zdecydowanie wpłynie na jej żywotność. Ocenie możemy poddać również kolor igieł, który przy świeżych drzewkach będzie ciemnozielony lub przynajmniej jednolicie zielony. Igły koloru brązowego świadczą o słabszym lub chorym drzewku. Warto obejrzeć również miejsce cięcia drzewka, które w przypadku świeżego będą miały jasny kolor pnia. Jakiekolwiek przebarwienia świadczą o tym, że choinka została ścięta zbyt wcześnie.

Wracamy do was z kolejnymi informacjami dotyczącymi akcji drugie życie dla choinki. Jeśli już zdecydowaliście się na zakup ciętego drzewka czy wiesz jak ocenić jego świeżość? Podczas wyboru nie powinniśmy się kierować wyłącznie ceną, w końcu chcemy żeby nasza choinka wyglądała pięknie jak najdłużej. Jeśli źle oceniły jej świeżość igły opadną zdecydowanie za szybko. Decydujący wpływ na świeżość drzewek mają warunki ich przechowywania. Ścięte choinki źle znoszą wyższe temperatury, a także duże mrozy. Jeśli w dniu zakupu temperatura utrzymuje się mocno poniżej zera trzeba pamiętać o tym żeby nie narażać choinki na szok termiczny tylko odłożyć na przynajmniej 12 godzin w miejsce jak garaż czy zabudowany balkon. Ale jak sprawdzić czy nasze drzewko jest rzeczywiście świeże? Dobrym testem jest uderzenie pniem choinki o ziemie i sprawdzenie ile igieł opadnie. Naturalnym jest opadanie igieł w okolicy pnia. Kondycja igieł jest świetnym sposobem na sprawdzenie świeżości drzewka. Jakość drzewka pomoże ocenić również gęstość igieł. Rzadko rozmieszczone mogą świadczyć o przebytej w przeszłości chorobie co zdecydowanie wpłynie na jej żywotność. Ocenie możemy poddać również kolor igieł, który przy świeżych drzewkach będzie ciemnozielony lub przynajmniej jednolicie zielony. Igły koloru brązowego świadczą o słabszym lub chorym drzewku. Warto obejrzeć również miejsce cięcia drzewka, które w przypadku świeżego będą miały jasny kolor pnia. Jakiekolwiek przebarwienia świadczą o tym, że choinka została ścięta zbyt wcześnie.