Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Akcja informacyjno-edukacyjna „Drugie życie dla choinki”

Akcja informacyjno-edukacyjna „Drugie życie dla choinki”

Akcja informacyjno-edukacyjna „Drugie życie dla choinki”

Zbliża się okres świąteczny i po raz kolejny wyruszamy na poszukiwania swojego wymarzonego drzewka świątecznego. Jednak jakie wybrać? Drzewko ścięte, w donicy czy może sztuczne – która opcja jest najbardziej przyjazna środowisku? Aby przybliżyć korzyści płynące z drzewek „żywych” w okresie przedświątecznym będziemy udostępniać informacje na ich oraz podstawowe zasady ich pielęgnacji.

Na szczęście coraz częściej drzewka sztuczne zastępowane są tymi prawdziwymi. Niewątpliwą zaletą żywej choinki jest jej zapach, który nadaje świętom prawdziwy klimat. Ponadto drzewko żywe wygląda lepiej, a także gdy jego czas minie rozkłada się nieporównywalnie krócej lub może zostać przerobione na biomasę.

Naturalne choinki rosną na specjalnych plantacjach, gdzie po wycięciu od razu sadzi się nowe drzewka.

Zbliża się okres świąteczny i po raz kolejny wyruszamy na poszukiwania swojego wymarzonego drzewka świątecznego. Jednak jakie wybrać? Drzewko ścięte, w donicy czy może sztuczne – która opcja jest najbardziej przyjazna środowisku? Aby przybliżyć korzyści płynące z drzewek „żywych” w okresie przedświątecznym będziemy udostępniać informacje na ich oraz podstawowe zasady ich pielęgnacji. Na szczęście coraz częściej drzewka sztuczne zastępowane są tymi prawdziwymi. Niewątpliwą zaletą żywej choinki jest jej zapach, który nadaje świętom prawdziwy klimat. Ponadto drzewko żywe wygląda lepiej, a także gdy jego czas minie rozkłada się nieporównywalnie krócej lub może zostać przerobione na biomasę. Naturalne choinki rosną na specjalnych plantacjach, gdzie po wycięciu od razu sadzi się nowe drzewka.