Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Akcja krwiodawstwa zakończona

Akcja krwiodawstwa zakończona

Akcja krwiodawstwa zakończona

Krew to najcenniejszy lek, którego nie można niczym zastąpić, ani go sztucznie wyprodukować. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka, dlatego trzeba się nią dzielić. Doskonale wiedzą o tym uczestnicy akcji honorowego oddawania krwi, która odbyła się dzisiaj  tj. 13 grudnia 2022 r. na terenie Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Dyrekcję szkoły, Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, przy współpracy z Terenowym Oddziałem Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie. Celem akcji było nie tylko zebranie krwi, ale również propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej i mieszkańców powiatu dąbrowskiego.

W ciągu trzech godzin zarejestrowanych zostało 27 dawców, wśród których byli przede wszystkim uczniowie dąbrowskiego „Baczyna”, ale także nauczyciele tej szkoły, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, policjanci na czele z komendantem nadkom. Jarosławem Kmieciem oraz mieszkańcy powiatu, którzy zechcieli podzielić się z potrzebującymi tym, co mają najcenniejsze - własną krwią. Spośród zarejestrowanych do oddania krwi zakwalifikowanych zostało 17 osób. W efekcie uzyskano 7 650 ml bezcennego leku.

Pobrana od honorowych krwiodawców krew trafi do najbardziej potrzebujących pacjentów: przewlekle chorych, cierpiących na nowotwory, pacjentom wymagającym transplantacji, zabiegów operacyjnych czy ofiar nagłych wypadków.

Organizatorzy serdecznie dziękują za „dar krwi” wszystkim uczestniczącym w akcji krwiodawstwa i już dzisiaj zapraszają na kolejną.

Krew to najcenniejszy lek, którego nie można niczym zastąpić, ani go sztucznie wyprodukować. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka, dlatego trzeba się nią dzielić. Doskonale wiedzą o tym uczestnicy akcji honorowego oddawania krwi, która odbyła się dzisiaj  tj. 13 grudnia 2022 r. na terenie Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Dyrekcję szkoły, Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, przy współpracy z Terenowym Oddziałem Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie. Celem akcji było nie tylko zebranie krwi, ale również propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej i mieszkańców powiatu dąbrowskiego. W ciągu trzech godzin zarejestrowanych zostało 27 dawców, wśród których byli przede wszystkim uczniowie dąbrowskiego „Baczyna”, ale także nauczyciele tej szkoły, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, policjanci na czele z komendantem nadkom. Jarosławem Kmieciem oraz mieszkańcy powiatu, którzy zechcieli podzielić się z potrzebującymi tym, co mają najcenniejsze - własną krwią. Spośród zarejestrowanych do oddania krwi zakwalifikowanych zostało 17 osób. W efekcie uzyskano 7 650 ml bezcennego leku. Pobrana od honorowych krwiodawców krew trafi do najbardziej potrzebujących pacjentów: przewlekle chorych, cierpiących na nowotwory, pacjentom wymagającym transplantacji, zabiegów operacyjnych czy ofiar nagłych wypadków. Organizatorzy serdecznie dziękują za „dar krwi” wszystkim uczestniczącym w akcji krwiodawstwa i już dzisiaj zapraszają na kolejną.