1. Akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej

Akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę. Jest to już czwarta edycja akcji, na którą leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można dostać bezpłatnie we wszystkich nadleśnictwach w Polsce. – Po raz czwarty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy – mówi prezydent. Każda sadzonka pomaga nam w walce ze zmianami klimatu, zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze oraz jest siedliskiem dla wielu organizmów. Leśnicy co roku sadzą 500 milionów drzew, ale wszyscy możemy iść ich ślady i zrobić coś ważnego dla naszego otoczenia. Punkt kulminacyjny akcji #sadziMy będzie miał miejsce w piątek 30 września na terenie Nadleśnictwa Stary Sącz. Tam para prezydencka będzie sadziła drzewa wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, strażakami oraz pracownikami Lasów Państwowych. Każdy mieszkaniec naszego powiatu również może otrzymać darmową sadzonkę przygotowaną przez dąbrowskie Nadleśnictwo. W dniu 29 września 2022 r. będzie można zgłaszać się po sadzonki, które będą wydawane w budynku Nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast w dniu 30 września sadzonki będzie można odebrać w szkółce w Wierzchosławicach. Łącznie do rozdania w naszym powiecie przygotowane jest około 1000 sadzonek. Zachęcamy do udziału w akcji.