Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dofinansowanie dla szkół ponadpodstawowych w ramach Rządowego programu – „Aktywna tablica”.

Dofinansowanie dla szkół ponadpodstawowych w ramach Rządowego programu – „Aktywna tablica”.

Dofinansowanie dla szkół ponadpodstawowych w ramach  Rządowego programu – „Aktywna tablica”.

Powiat dąbrowski otrzymał dofinansowanie z budżetu państwa za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” w wysokości 56 tys. zł. Powiat zapewnił wkład własny w wysokości 14 tys. zł.

Dofinansowaniem zostały objęte szkoły ponadpodstawowe powiatu: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu i Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Zakupione zostaną laptopy wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej.

Program „Aktywna tablica” będzie realizowany w latach 2020-2024 i jego zadaniem będzie zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury w zakresie TIK w postaci nowoczesnych pomocy dydaktycznych (tablic interaktywnych, projektorów lub projektorów ultra krótkoogniskowych, głośników oraz innych urządzeń pozwalających na przekaz dźwięku, a także interaktywnych monitorów dotykowych).

Powiat dąbrowski otrzymał dofinansowanie z budżetu państwa za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” w wysokości 56 tys. zł. Powiat zapewnił wkład własny w wysokości 14 tys. zł. Dofinansowaniem zostały objęte szkoły ponadpodstawowe powiatu: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu i Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Zakupione zostaną laptopy wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej. Program „Aktywna tablica” będzie realizowany w latach 2020-2024 i jego zadaniem będzie zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury w zakresie TIK w postaci nowoczesnych pomocy dydaktycznych (tablic interaktywnych, projektorów lub projektorów ultra krótkoogniskowych, głośników oraz innych urządzeń pozwalających na przekaz dźwięku, a także interaktywnych monitorów dotykowych).