Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Aktywna Niedziela” w Szczucinie już za nami

„Aktywna Niedziela” w Szczucinie już za nami

„Aktywna Niedziela” w Szczucinie już za nami

28 lipca 2019 roku na placu targowym w Szczucinie odbyła się impreza pod nazwą „Aktywna Niedziela”. Głównym organizatorem tego wydarzenia była Grupa Inicjatyw Młodzieżowych ze Szczucina przy współpracy z Automobilklubem z Tarnowa.

Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji dla wszystkich uczestników bez względu na wiek. Między innymi, można było pojeździć na rolkach z Krystianem Gielarowskim – zawodnikiem AZS AWF Katowice, spróbować swoich sił na aktywnym placu zabaw „Po zdrowie”, zapoznać się z jakże ważną pracą strażaków ochotników ze Szczucina, którzy chętnie dzielą się swoimi umiejętnościami z zainteresowanymi chociażby demonstrując pokazy udzielenia pierwszej pomocy.

Dla spragnionych ochłody była przygotowana kurtyna wodna, która również była super atrakcją zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podczas imprezy każde dziecko, mogło liczyć na ciepłą kiełbaskę i drobny upominek. Niedzielne wydarzenie na placu targowym w Szczucinie wsparła finansowo Rada Sołecka Wschód i Zachód. Powiat Dąbrowski również wsparł tę inicjatywę przekazując za pośrednictwem Wicestarosty Krzysztofa Bryka, mieszkańca Szczucina, kilka drobnych upominków.

Oczywiście impreza nie mogłaby się odbyć bez wielkiego zaangażowania i wysiłku wolontariuszy z Grupy Inicjatyw Młodzieżowych ze Szczucina na czele z ich liderem a zarazem Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztofem Kupcem. Organizatorzy zapowiadają kolejne tego typu przedsięwzięcia propagując oderwanie się od monitora komputera i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Podczas imprezy została także rozegrana II Runda Kręciołka o Puchar Burmistrza Szczucina, gdzie oprócz podziwiania wspaniałych umiejętności kierowców można było razem z nimi poczuć odrobinę adrenaliny zasiadając w roli pilota.

Punktem kulminacyjnym imprezy był tak zwany „festiwal kolorów” czyli wyrzuty kolorowych proszków holi, który zwieńczył zabawę na płycie placu targowego.

Foto: Grupa Inicjatyw Młodzieżowych w Szczucinie, Jarek Mendys/gd

28 lipca 2019 roku na placu targowym w Szczucinie odbyła się impreza pod nazwą „Aktywna Niedziela”. Głównym organizatorem tego wydarzenia była Grupa Inicjatyw Młodzieżowych ze Szczucina przy współpracy z Automobilklubem z Tarnowa. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji dla wszystkich uczestników bez względu na wiek. Między innymi, można było pojeździć na rolkach z Krystianem Gielarowskim – zawodnikiem AZS AWF Katowice, spróbować swoich sił na aktywnym placu zabaw „Po zdrowie”, zapoznać się z jakże ważną pracą strażaków ochotników ze Szczucina, którzy chętnie dzielą się swoimi umiejętnościami z zainteresowanymi chociażby demonstrując pokazy udzielenia pierwszej pomocy. Dla spragnionych ochłody była przygotowana kurtyna wodna, która również była super atrakcją zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podczas imprezy każde dziecko, mogło liczyć na ciepłą kiełbaskę i drobny upominek. Niedzielne wydarzenie na placu targowym w Szczucinie wsparła finansowo Rada Sołecka Wschód i Zachód. Powiat Dąbrowski również wsparł tę inicjatywę przekazując za pośrednictwem Wicestarosty Krzysztofa Bryka, mieszkańca Szczucina, kilka drobnych upominków. Oczywiście impreza nie mogłaby się odbyć bez wielkiego zaangażowania i wysiłku wolontariuszy z Grupy Inicjatyw Młodzieżowych ze Szczucina na czele z ich liderem a zarazem Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztofem Kupcem. Organizatorzy zapowiadają kolejne tego typu przedsięwzięcia propagując oderwanie się od monitora komputera i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Podczas imprezy została także rozegrana II Runda Kręciołka o Puchar Burmistrza Szczucina, gdzie oprócz podziwiania wspaniałych umiejętności kierowców można było razem z nimi poczuć odrobinę adrenaliny zasiadając w roli pilota. Punktem kulminacyjnym imprezy był tak zwany „festiwal kolorów” czyli wyrzuty kolorowych proszków holi, który zwieńczył zabawę na płycie placu targowego. Foto: Grupa Inicjatyw Młodzieżowych w Szczucinie, Jarek Mendys/gd