Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
 1. "Aktywnie, zdrowo i bezpiecznie z myślą o potrzebujących"

"Aktywnie, zdrowo i bezpiecznie z myślą o potrzebujących"

5 czerwca 2011 r. odbyła się impreza środowiskowa przygotowana przez pracowników i młodzież Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Dąbrowskim Domem Kultury, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Pomocna Dłoń" i Warsztatami Terapii Zajęciowej, pod patronatem Starosty Dąbrowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska.

Impreza rozpoczęła się o godz. 11.00 akcją krwiodawstwa na starej hali sportowej. Zgłosiło się 38 osób. Byli to absolwenci i młodzież „dwójki", a także mieszkańcy miasta.
O godzinie 14.00 na parkingu MGOSIR odbyło się uroczyste otwarcie festynu. Dokonali tego Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski i Elżbieta Czosnyka – polonistka z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na festyn przybyli: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Robert Pantera i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek oraz Wiceburmistrz Marek Minorczyk. Licznie się też zgromadzili uczniowie „dwójki" i ich rodzice, dzieci, młodzież, dorośli z miasta i okolic.

Bogaty program artystyczny wypełniły prezentacje młodzieży ZSP nr 2 w DT. Były to: taniec ludowy krakowiak, taniec belgijski, wytęp zespołu „BaTTory", zespołu „Głos Powiśla", akrobacje sportowo-taneczne.

Zaprezentowała się też młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej swoim wykonaniem znanych i lubianych melodii muzyki rozrywkowej i poważnej.

Ciekawym punktem programu ,przygotowanym przez DDK i zasponsorowanym przez Rady Osiedlowe, skierowanym do dzieci, były prowadzone przez animatorów-aktorów z Krakowa zabawy. Konkursy, śpiewanie popularnych piosenek, wciągnęły naszych najmłodszych uczestników festynu. Dodatkową atrakcją dla nich były przejazdy motocyklami w ramach zlotu motocyklistów pod przewodnictwem ks. Mariusza Ogorzelca.
Ksiądz Mariusz wystąpił także w innej roli-muzyka- wraz ze swoim zespołem GPS, który zaprezentował kilka wspaniale zaaranżowanych piosenek religijnych.

Na scenie gościliśmy także zespół rockowy, zaprzyjaźniony z naszą szkołą –z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, który swoim repertuarem porwał młodzieżową część publiczności. Dla nieco starszych przygotowaliśmy biesiadne śpiewanie zespołu „Głos Powiśila".

Ci, którzy skorzystali z zaproszenia, mieli także możliwość dokonać degustacji ciast, potraw z grilla, „wiejskiego jadła", zakupić fanty na loterii i w ten sposób wesprzeć finansowo cele tej akcji charytatywnej. Można było się dowiedzieć , co to jest dogoterapia , skorzystać z fachowej pomocy medycznej doktor Moniki Smaś-Suskiej ,która pracuje w Klinice Kardiologicznej w Krakowie i doktor Barbary Popery – anestezjologa i ratownika medycznego.

Można było także dowiedzieć się więcej o zasadach rekrutacji na rok szkolny 2011/2012 w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Przygotowano w tym celu stoisko promocyjne, wyposażone w ulotki, zdjęcia i prace naszych uczniów.
Kulinarne wsparcie zapewniło kierownictwo hotelu „Cristal Prak".
Zorganizowanie tej imprezy nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i finansowe wsparcie wielu firm i instytucji oraz duże zaangażowanie w przygotowanie i przebieg festynu, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Przyjaciele szkoły:

 1. Zarząd Powiatu Dąbrowskiego
 2. Rady Osiedlowe Miasta Dąbrowa Tarnowska
 3. Powiatowa Straż Pożarna w D.T
 4. Powiatowa Komenda Policji w D.T.
 5. Gminny Zakład Gospodarki Komunikacyjnej w D.T.
 6. Mieczysław Sas – Firma „Saspol"
 7. Piotr Łoboda – Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Farmer" Otfinów
 8. Mariola Zdanowska – Gęza „UNI DENT"
 9. Stanisław Nowak – Firma Remontowo-Budowlana
 10. Józef Węc – „Auto-Części" ul. Różana 12
 11. Lelek Krzysztof – Sklep Spożywczy
 12. Dariusz Oleś – Piekarnia Olesno , ul. Kolejowa
 13. Paweł Drożdż – „Jedynka"Ośrodek Szkolenia Kierowców
 14. P. Krzysztof Popera – Firma Remontowo – Budowlana „Krzyś"
 15. Firma „HYDROBUD" ul. Piłsudskiego 76c
 16. Grażyna Wiśniowska – Firma „Gard"
 17. Janusz Bartoń – Hurtownia Owocowo – Warzywna ul. Piłsudskiego D.T.
 18. Jan Pabian – Zakład Blacharsko –Lakierniczy
 19. Czesława Mrozowska – Sklep Papierniczy ul. Daszyńskiego D.T.
 20. Firma „Lemar"
 21. Ferdynad Wieczorek – Sklep „Wieczorek"
 22. Hurtownia „MAX" – Krzysztof Rzepecki
 23. PPHV DOMEX – Firma z Jam
 24. Mateusz Wajda – Firma „Andrzejek"
 25. Józef Sas – Hurtownia Owocowo- Warzywna ul. Nowaka D.T.
5 czerwca 2011 r. odbyła się impreza środowiskowa przygotowana przez pracowników i młodzież Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Dąbrowskim Domem Kultury, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Pomocna Dłoń" i Warsztatami Terapii Zajęciowej, pod patronatem Starosty Dąbrowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska. Impreza rozpoczęła się o godz. 11.00 akcją krwiodawstwa na starej hali sportowej. Zgłosiło się 38 osób. Byli to absolwenci i młodzież „dwójki", a także mieszkańcy miasta.O godzinie 14.00 na parkingu MGOSIR odbyło się uroczyste otwarcie festynu. Dokonali tego Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski i Elżbieta Czosnyka – polonistka z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Na festyn przybyli: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Robert Pantera i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek oraz Wiceburmistrz Marek Minorczyk. Licznie się też zgromadzili uczniowie „dwójki" i ich rodzice, dzieci, młodzież, dorośli z miasta i okolic. Bogaty program artystyczny wypełniły prezentacje młodzieży ZSP nr 2 w DT. Były to: taniec ludowy krakowiak, taniec belgijski, wytęp zespołu „BaTTory", zespołu „Głos Powiśla", akrobacje sportowo-taneczne. Zaprezentowała się też młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej swoim wykonaniem znanych i lubianych melodii muzyki rozrywkowej i poważnej. Ciekawym punktem programu ,przygotowanym przez DDK i zasponsorowanym przez Rady Osiedlowe, skierowanym do dzieci, były prowadzone przez animatorów-aktorów z Krakowa zabawy. Konkursy, śpiewanie popularnych piosenek, wciągnęły naszych najmłodszych uczestników festynu. Dodatkową atrakcją dla nich były przejazdy motocyklami w ramach zlotu motocyklistów pod przewodnictwem ks. Mariusza Ogorzelca.Ksiądz Mariusz wystąpił także w innej roli-muzyka- wraz ze swoim zespołem GPS, który zaprezentował kilka wspaniale zaaranżowanych piosenek religijnych. Na scenie gościliśmy także zespół rockowy, zaprzyjaźniony z naszą szkołą –z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, który swoim repertuarem porwał młodzieżową część publiczności. Dla nieco starszych przygotowaliśmy biesiadne śpiewanie zespołu „Głos Powiśila". Ci, którzy skorzystali z zaproszenia, mieli także możliwość dokonać degustacji ciast, potraw z grilla, „wiejskiego jadła", zakupić fanty na loterii i w ten sposób wesprzeć finansowo cele tej akcji charytatywnej. Można było się dowiedzieć , co to jest dogoterapia , skorzystać z fachowej pomocy medycznej doktor Moniki Smaś-Suskiej ,która pracuje w Klinice Kardiologicznej w Krakowie i doktor Barbary Popery – anestezjologa i ratownika medycznego. Można było także dowiedzieć się więcej o zasadach rekrutacji na rok szkolny 2011/2012 w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Przygotowano w tym celu stoisko promocyjne, wyposażone w ulotki, zdjęcia i prace naszych uczniów.Kulinarne wsparcie zapewniło kierownictwo hotelu „Cristal Prak".Zorganizowanie tej imprezy nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i finansowe wsparcie wielu firm i instytucji oraz duże zaangażowanie w przygotowanie i przebieg festynu, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Przyjaciele szkoły: Zarząd Powiatu Dąbrowskiego Rady Osiedlowe Miasta Dąbrowa Tarnowska Powiatowa Straż Pożarna w D.T Powiatowa Komenda Policji w D.T. Gminny Zakład Gospodarki Komunikacyjnej w D.T. Mieczysław Sas – Firma „Saspol" Piotr Łoboda – Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Farmer" Otfinów Mariola Zdanowska – Gęza „UNI DENT" Stanisław Nowak – Firma Remontowo-Budowlana Józef Węc – „Auto-Części" ul. Różana 12 Lelek Krzysztof – Sklep Spożywczy Dariusz Oleś – Piekarnia Olesno , ul. Kolejowa Paweł Drożdż – „Jedynka"Ośrodek Szkolenia Kierowców P. Krzysztof Popera – Firma Remontowo – Budowlana „Krzyś" Firma „HYDROBUD" ul. Piłsudskiego 76c Grażyna Wiśniowska – Firma „Gard" Janusz Bartoń – Hurtownia Owocowo – Warzywna ul. Piłsudskiego D.T. Jan Pabian – Zakład Blacharsko –Lakierniczy Czesława Mrozowska – Sklep Papierniczy ul. Daszyńskiego D.T. Firma „Lemar" Ferdynad Wieczorek – Sklep „Wieczorek" Hurtownia „MAX" – Krzysztof Rzepecki PPHV DOMEX – Firma z Jam Mateusz Wajda – Firma „Andrzejek" Józef Sas – Hurtownia Owocowo- Warzywna ul. Nowaka D.T.