Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Anna Morawiec zwyciężczynią konkursu literackiego

Anna Morawiec zwyciężczynią konkursu literackiego

Anna Morawiec zwyciężczynią konkursu literackiego

Książka Anny Morawiec z Olesna pt. „Szarlotka czyli co się robi, żeby nie robić tego, co powinno się robić" otrzymała główną nagrodę w Konkursie Literackim Miasta Gdańska im. Bolesława Faca za rok 2015.

Prestiżową nagrodę, mieszkance naszego powiatu, przyznała Komisja Konkursu Literackiego w składzie: Iwona Borawska, prof. Piotr Czauderna, Aleksander Jurewicz, prof. Kazimierz Nowosielski – przewodniczący oraz Barbara Piórkowska.

Przewodniczący komisji konkursowej, prof. Kazimierz Nowosielski przedstawił następujące uzasadnienie wyboru zwycięskiej pracy:

Wiersze Anny Morawiec ujmują swobodą myśli i jakimś niewymuszonym pięknem jednocześnie – a wszystko dzieje się w nich jakby trochę „po drodze": w młodzieńczym biegu po pełnię przejawionego i nieprzejawionego istnienia. Traktują o szczęściu i o poranieniach w tym biegu, mówią o potrzebie wytchnienia i o koniecznym dystansie do rzeczy oraz spraw tego świata. Niosą one ze sobą zarówno ciepły humor, jak i zadumę nad tym, co najważniejsze tak w samym życiu, jak i w wyrażającej je twórczości. Słowo tej poezji to nade wszystko: dar i zobowiązanie – a pragnie ono żyć z prawdy i piękna zarazem; komunikuje i jest sobą na swój własny poetycki sposób.

Konkurs Literacki obejmuje swym zakresem poezję, prozę i esej. Tematyka utworów może być dowolna, a uczestniczyć w nim mogą członkowie literackich stowarzyszeń twórczych i autorzy niezrzeszeni. Nagrodą jest sfinansowanie wydania zwycięskiej pracy konkursowej w nakładzie nieprzekraczającym 1000 egzemplarzy.

Serdecznie gratulujemy!

www.gdansk.pl/urzad-miejski/ mags

Książka Anny Morawiec z Olesna pt. „Szarlotka czyli co się robi, żeby nie robić tego, co powinno się robić" otrzymała główną nagrodę w Konkursie Literackim Miasta Gdańska im. Bolesława Faca za rok 2015. Prestiżową nagrodę, mieszkance naszego powiatu, przyznała Komisja Konkursu Literackiego w składzie: Iwona Borawska, prof. Piotr Czauderna, Aleksander Jurewicz, prof. Kazimierz Nowosielski – przewodniczący oraz Barbara Piórkowska. Przewodniczący komisji konkursowej, prof. Kazimierz Nowosielski przedstawił następujące uzasadnienie wyboru zwycięskiej pracy: Wiersze Anny Morawiec ujmują swobodą myśli i jakimś niewymuszonym pięknem jednocześnie – a wszystko dzieje się w nich jakby trochę „po drodze": w młodzieńczym biegu po pełnię przejawionego i nieprzejawionego istnienia. Traktują o szczęściu i o poranieniach w tym biegu, mówią o potrzebie wytchnienia i o koniecznym dystansie do rzeczy oraz spraw tego świata. Niosą one ze sobą zarówno ciepły humor, jak i zadumę nad tym, co najważniejsze tak w samym życiu, jak i w wyrażającej je twórczości. Słowo tej poezji to nade wszystko: dar i zobowiązanie – a pragnie ono żyć z prawdy i piękna zarazem; komunikuje i jest sobą na swój własny poetycki sposób. Konkurs Literacki obejmuje swym zakresem poezję, prozę i esej. Tematyka utworów może być dowolna, a uczestniczyć w nim mogą członkowie literackich stowarzyszeń twórczych i autorzy niezrzeszeni. Nagrodą jest sfinansowanie wydania zwycięskiej pracy konkursowej w nakładzie nieprzekraczającym 1000 egzemplarzy. Serdecznie gratulujemy! www.gdansk.pl/urzad-miejski/ mags