Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. APEL - Nie wypalajmy traw!

APEL - Nie wypalajmy traw!

Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że z nadejściem okresu wiosennego, jak co roku pojawiły się duże ilości suchych traw powodujące wzrost zagrożenia pożarowego. Corocznie obserwujemy proceder nagminnego wypalania traw i pozostałości roślinnych na polach, będący niejednokrotnie przyczyną powstawania groźnych pożarów lasów, łąk, zabudowań gospodarczych oraz innych obiektów budowlanych.

Efektem bezmyślnego działania są duże straty materialne, nieodwracalne straty w środowisku naturalnym oraz wypadki z ludźmi kończące się poważnymi poparzeniami, a nawet śmiercią.

W związku z powyższym Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zwraca się do wszystkich z apelem o bezwzględne przestrzeganie zasad i przepisów przeciwpożarowych obowiązujących w tym zakresie, a w szczególności:
• o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych,
• o niewypalanie traw oraz innych pozostałości roślinnych.

Prosimy również rodziców o zwrócenie uwagi na zachowanie dzieci, rodzaj i miejsce zabaw, a także posiadanie przez nich zapałek, zapalniczek itp., gdyż w wielu przypadkach to właśnie dzieci i młodzież są sprawcami tego typu zdarzeń.

WYPALANIE TRAW JEST NAPRAWDĘ NIEBEZPIECZNE, ALE TEŻ NIEDOZWOLONE!

Za wykroczenia tego typu grożą surowe sankcje: Art. 82 ustawy Kodeksu wykroczeń określa karę aresztu, nagany lub grzywny, której wysokość może wynosić od 20 do 5000 zł. Natomiast, art. 163. § 1 ustawy Kodeks karny stanowi: „Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".

opracowanie: Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że z nadejściem okresu wiosennego, jak co roku pojawiły się duże ilości suchych traw powodujące wzrost zagrożenia pożarowego. Corocznie obserwujemy proceder nagminnego wypalania traw i pozostałości roślinnych na polach, będący niejednokrotnie przyczyną powstawania groźnych pożarów lasów, łąk, zabudowań gospodarczych oraz innych obiektów budowlanych. Efektem bezmyślnego działania są duże straty materialne, nieodwracalne straty w środowisku naturalnym oraz wypadki z ludźmi kończące się poważnymi poparzeniami, a nawet śmiercią. W związku z powyższym Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zwraca się do wszystkich z apelem o bezwzględne przestrzeganie zasad i przepisów przeciwpożarowych obowiązujących w tym zakresie, a w szczególności:• o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych,• o niewypalanie traw oraz innych pozostałości roślinnych. Prosimy również rodziców o zwrócenie uwagi na zachowanie dzieci, rodzaj i miejsce zabaw, a także posiadanie przez nich zapałek, zapalniczek itp., gdyż w wielu przypadkach to właśnie dzieci i młodzież są sprawcami tego typu zdarzeń. WYPALANIE TRAW JEST NAPRAWDĘ NIEBEZPIECZNE, ALE TEŻ NIEDOZWOLONE! Za wykroczenia tego typu grożą surowe sankcje: Art. 82 ustawy Kodeksu wykroczeń określa karę aresztu, nagany lub grzywny, której wysokość może wynosić od 20 do 5000 zł. Natomiast, art. 163. § 1 ustawy Kodeks karny stanowi: „Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10". opracowanie: Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej