Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Apel o pomoc w wremontowaniu dąbrowskiej synagogi

Apel o pomoc w wremontowaniu dąbrowskiej synagogi

Apel o pomoc w wremontowaniu dąbrowskiej synagogi

W 60 rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau do wszystkich instytucji, osób publicznych i prywatnych został wystosowany apel o pomoc w wyremontowaniu synagogi w Dąbrowie Tarnowskiej. 
Apel podpisany przez Posła na Sejm RP Andrzeja Skrzyńskiego, Starostę Dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Poczatka i Prezes Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" Barbarę Sobecką - Mikos został wystosowany m.in. do Prezydenta RP, Wojewody i Marszałka Województwa Małopolskiego, Ambasady Izraela w Polsce oraz mediów. 


My niżej podpisani zwracamy się w historycznym dniu 27 stycznia 2005 r., a więc w 60 rocznicę wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz z apelem do instytucji, osób publicznych i prywatnych o wsparcie naszych starań zmierzających do wyremontowania dąbrowskiej synagogi. 
Niewiele miast w kraju może poszczycić się zabytkiem tej klasy, jakim jest synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej. Dąbrowska synagoga jest niewątpliwie jednym z najciekawszych zabytków żydowskiej architektury i kultury w południowej Polsce. 
Dziś gdy przed milionami ludzi roztacza się wspomnienie tragicznych lat zagłady narodu żydowskiego widzimy wyjątkową szansę wzruszenia serc wszystkich, którym przed oczyma przetaczają się miliony niewinnych ofiar. 
Wierzymy, że Dąbrowa Tarnowska może stać się miastem światowego kultu narodu żydowskiego oraz miejscem spotkań wszystkich, którym bliski jest pokój i jedność Świata. 
Tylko wspólnie możemy uchronić ten wspaniały pomnik historii. 
Wierzymy że za kilka lat dąbrowska synagoga stanie się jednym z miejsc zaświadczających o wspólnej historii Polaków i Żydów. 

Źródło: Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska

W 60 rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau do wszystkich instytucji, osób publicznych i prywatnych został wystosowany apel o pomoc w wyremontowaniu synagogi w Dąbrowie Tarnowskiej.  Apel podpisany przez Posła na Sejm RP Andrzeja Skrzyńskiego, Starostę Dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Poczatka i Prezes Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" Barbarę Sobecką - Mikos został wystosowany m.in. do Prezydenta RP, Wojewody i Marszałka Województwa Małopolskiego, Ambasady Izraela w Polsce oraz mediów.  My niżej podpisani zwracamy się w historycznym dniu 27 stycznia 2005 r., a więc w 60 rocznicę wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz z apelem do instytucji, osób publicznych i prywatnych o wsparcie naszych starań zmierzających do wyremontowania dąbrowskiej synagogi.  Niewiele miast w kraju może poszczycić się zabytkiem tej klasy, jakim jest synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej. Dąbrowska synagoga jest niewątpliwie jednym z najciekawszych zabytków żydowskiej architektury i kultury w południowej Polsce.  Dziś gdy przed milionami ludzi roztacza się wspomnienie tragicznych lat zagłady narodu żydowskiego widzimy wyjątkową szansę wzruszenia serc wszystkich, którym przed oczyma przetaczają się miliony niewinnych ofiar.  Wierzymy, że Dąbrowa Tarnowska może stać się miastem światowego kultu narodu żydowskiego oraz miejscem spotkań wszystkich, którym bliski jest pokój i jedność Świata.  Tylko wspólnie możemy uchronić ten wspaniały pomnik historii.  Wierzymy że za kilka lat dąbrowska synagoga stanie się jednym z miejsc zaświadczających o wspólnej historii Polaków i Żydów.  Źródło: Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska