Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Apel Policji. Uwaga na oszustów!

Apel Policji. Uwaga na oszustów!

Apel Policji. Uwaga na oszustów!

  W ostatnim czasie na terenie powiatu dąbrowskiego miało miejsce kilka prób oszustwa osób starszych. W związku z tym dąbrowscy policjanci  ostrzegają przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze, podszywając się pod naszych bliskich. Schemat działania przestępców zawsze jest taki sam. Kontaktują się telefonicznie z wybraną osobą przedstawiając się za członka najbliższej rodziny. Oszuści zwracają się z prośbą o pożyczenie pieniędzy, motywując to wyjątkową sytuacją. Po odbiór gotówki nigdy nie zgłaszają się sami, lecz wysyłają „zaufaną osobę” podającą się za kolegę, znajomego, czy nawet za policjanta.

  W związku z tym Policja apeluje o rozwagę i czujność. Nie przekazujcie Państwo swoich pieniędzy nikomu, bez dokładnego upewnienia się, że naprawdę chodzi o bliską osobę. Zawsze w takich sytuacjach warto poradzić się innych bliskich lub zadzwonić bezpośrednio na Policję. 

  Należy zachować także ostrożność wobec osób poznanych przypadkowo, szczególnie takich, które wpuszczamy do mieszkania. Często zdarza się, że złodzieje wykorzystują naiwność mieszkańców i dokonują kradzieży podając się „za panów z gazowni”, „za hydraulika”, „za nową sąsiadkę” albo „za sympatycznego rozmówcę z ulicy”. Wspólnym elementem tego typu działań jest wzbudzenie zaufania osoby i skłonienie jej do niekorzystnego rozdysponowania pieniędzmi lub innymi rzeczami wartościowymi. Może się zdarzyć, że zostaniecie Państwo ofiarą podstępu, że podczas sympatycznej pogawędki z nowo poznaną osobą, jej wspólnik splądruje Wasze mieszkanie.

  Wszelkie budzące niepokój sytuacje prosimy zgłaszać policji na numer 997 lub 112.

  W ostatnim czasie na terenie powiatu dąbrowskiego miało miejsce kilka prób oszustwa osób starszych. W związku z tym dąbrowscy policjanci  ostrzegają przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze, podszywając się pod naszych bliskich. Schemat działania przestępców zawsze jest taki sam. Kontaktują się telefonicznie z wybraną osobą przedstawiając się za członka najbliższej rodziny. Oszuści zwracają się z prośbą o pożyczenie pieniędzy, motywując to wyjątkową sytuacją. Po odbiór gotówki nigdy nie zgłaszają się sami, lecz wysyłają „zaufaną osobę” podającą się za kolegę, znajomego, czy nawet za policjanta.   W związku z tym Policja apeluje o rozwagę i czujność. Nie przekazujcie Państwo swoich pieniędzy nikomu, bez dokładnego upewnienia się, że naprawdę chodzi o bliską osobę. Zawsze w takich sytuacjach warto poradzić się innych bliskich lub zadzwonić bezpośrednio na Policję.    Należy zachować także ostrożność wobec osób poznanych przypadkowo, szczególnie takich, które wpuszczamy do mieszkania. Często zdarza się, że złodzieje wykorzystują naiwność mieszkańców i dokonują kradzieży podając się „za panów z gazowni”, „za hydraulika”, „za nową sąsiadkę” albo „za sympatycznego rozmówcę z ulicy”. Wspólnym elementem tego typu działań jest wzbudzenie zaufania osoby i skłonienie jej do niekorzystnego rozdysponowania pieniędzmi lub innymi rzeczami wartościowymi. Może się zdarzyć, że zostaniecie Państwo ofiarą podstępu, że podczas sympatycznej pogawędki z nowo poznaną osobą, jej wspólnik splądruje Wasze mieszkanie.   Wszelkie budzące niepokój sytuacje prosimy zgłaszać policji na numer 997 lub 112.