Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Apel w sprawie szpitala

Apel w sprawie szpitala

Apel w sprawie szpitala

Władze powiatu dąbrowskiego i dyrekcja szpitala zabiegają o zwiększenie kontraktu na funkcjonowanie placówki. Wystosowano w tej sprawie specjalny apel do Narodowego Funduszu Zdrowia. 
Jak podkreśla starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, starania o wyższe środki dla szpitala trwają od dłuższego czasu. - \\\"Koszty funkcjonowania szpitala zmniejszyły się, jakość usług nie uległa obniżeniu, a cena NFZ-u za określoną czynność spadła. A przecież od kilku lat w dąbrowskim szpitalu urzymuje się stałe nadwykonanie, widać więc, że potrzeby społeczne nie ulegają większym zmianom, a kontrakt jest do nich po prostu niedostosowany. Dla szpitala te dodatkowe pieniądze oznaczałyby bardziej spokojne funkcjonowanie\\\" - podkreśla starosta. Zdaniem dyrekcji szpitala kontrakt o około 10 proc. wyższy niż obecnie rozwiązywałby problem w sposób odczuwalny. Ze specjalnym apelem o zwiększenie finansowania zwróciła się do NFZ Rada Powiatu, rada społeczna szpitala i dyrekcja placówki. Władze zareagowały w ten sposób na informacje, że fundusz dysponuje dodatkowymi środkami do rozdysponowania. (BAJA) 

Źródło: Dziennik Polski

Władze powiatu dąbrowskiego i dyrekcja szpitala zabiegają o zwiększenie kontraktu na funkcjonowanie placówki. Wystosowano w tej sprawie specjalny apel do Narodowego Funduszu Zdrowia.  Jak podkreśla starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, starania o wyższe środki dla szpitala trwają od dłuższego czasu. - \\\"Koszty funkcjonowania szpitala zmniejszyły się, jakość usług nie uległa obniżeniu, a cena NFZ-u za określoną czynność spadła. A przecież od kilku lat w dąbrowskim szpitalu urzymuje się stałe nadwykonanie, widać więc, że potrzeby społeczne nie ulegają większym zmianom, a kontrakt jest do nich po prostu niedostosowany. Dla szpitala te dodatkowe pieniądze oznaczałyby bardziej spokojne funkcjonowanie\\\" - podkreśla starosta. Zdaniem dyrekcji szpitala kontrakt o około 10 proc. wyższy niż obecnie rozwiązywałby problem w sposób odczuwalny. Ze specjalnym apelem o zwiększenie finansowania zwróciła się do NFZ Rada Powiatu, rada społeczna szpitala i dyrekcja placówki. Władze zareagowały w ten sposób na informacje, że fundusz dysponuje dodatkowymi środkami do rozdysponowania. (BAJA)  Źródło: Dziennik Polski