1. Apelem Poległych uczczono pamięć ofiar II wojny światowej

Apelem Poległych uczczono pamięć ofiar II wojny światowej

W piątek 5 sierpnia br. na dąbrowskim cmentarzu parafialnym odbył się patriotyczny apel poległych upamiętniający ofiary powstania warszawskiego. Oddano również hołd załodze alianckiego bombowca Halifax, która zginęła nad Dąbrową Tarnowską niosąc pomoc powstańczej Warszawie. Apel zorganizowany został przez samorząd gminny, powiatowy oraz Parafię Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół oraz delegacje: kombatantów, parafii, instytucji, organizacji i stowarzyszeń a także mieszkańcy regionu. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowała Joanna Ohratka Sekretarz Powiatu wraz z pracownikami jednostki. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski przywitał wszystkich przybyłych gości, a także w krótkim przemówieniu przedstawił historię siedmiu lotników z samolotu Halifax, którzy zginęli tragicznie z 4 na 5 sierpnia 1944 roku. Po wystąpieniu Burmistrza ks. Prałat Stanisław Cyran proboszcz dąbrowskiej Parafii odmówił modlitwę w intencji ofiar. Następnie harcmistrz Marian Rzeźnik poprowadził Apel poległych, którym uczczono pamięć lotników bombowca oraz ofiar II wojny światowej z naszego regionu. Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów, a także zapalili znicze przed pomnikiem lotników Halifaxa.