Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Autostrada i okolice

Autostrada i okolice

Autostrada i okolice

Wczoraj w tarnowskiej placówce zamiejscowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się spotkanie poświęcone modernizacji dróg krajowych nr 4 i 73 oraz autostrady A-4. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz wszystkich szczebli oraz samorządowcy z gmin i powiatów, przez które przebiegają te drogi. Budowa "tarnowskiego odcinka" autostrady - jak zapewnia ministerstwo infrstruktury - ruszy w roku 2006.

Celem spotkania było wspólne omówienie planów w zakresie modernizacji dróg w regionie tarnowskim przez przedstawicieli władz centralnych i wojewódzkich oraz zarządców dróg krajowych i wojewódzkich. Do udziału w naradzie zaproszeni zostali również starostowie powiatów brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego oraz samorządowcy z gmin, w których rozmieszczone zostaną ważne węzły komunikacyjne.
Spotkanie poświęcone było skoordynowaniu działań władz i samorządów w ramach przygotowań do planowanych inwestycji i ich prowadzenia. Pomoc gospodarzy danego terenu jest szczególnie ważna w zakresie przygotowań administracyjnych, przy wykupie terenów i procedurach wywłaszczeniowych. Starostowie i wójtowie są bardzo zainteresowani jak najszybszym rozpoczęciem prac i deklarują swój udział w przygotowaniach do modernizacji dróg.

Tymczasem jak twierdzi wiceminister infrastruktury Andrzej Piłat - plany autostrady A4 zostały już zatwierdzone w rządowej strategii budowy dróg i autostrad.
Pełną parą roboty ruszą już za niespełna dwa lata – obiecuje wiceminister . Jak na razie wszystko przebiega zgodnie z planem.
Nie ma też, jak twierdzi wiceminister problemów finansowych. Od 2001 roku na prace przy budowie autostrady wydano już 90 milionów złotych. W tym roku w budżecie państwa zagwarantowano na ten cel 130 milionów. Aby autostrada powstała należy wykupić ponad 7000 działek o powierzchni 1000 hektarów.
Do usunięcia natomiast przeznaczonych zostało 150 budynków.

Źródło: Dziennik Polski/Radio MAKS

Wczoraj w tarnowskiej placówce zamiejscowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się spotkanie poświęcone modernizacji dróg krajowych nr 4 i 73 oraz autostrady A-4. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz wszystkich szczebli oraz samorządowcy z gmin i powiatów, przez które przebiegają te drogi. Budowa "tarnowskiego odcinka" autostrady - jak zapewnia ministerstwo infrstruktury - ruszy w roku 2006. Celem spotkania było wspólne omówienie planów w zakresie modernizacji dróg w regionie tarnowskim przez przedstawicieli władz centralnych i wojewódzkich oraz zarządców dróg krajowych i wojewódzkich. Do udziału w naradzie zaproszeni zostali również starostowie powiatów brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego oraz samorządowcy z gmin, w których rozmieszczone zostaną ważne węzły komunikacyjne. Spotkanie poświęcone było skoordynowaniu działań władz i samorządów w ramach przygotowań do planowanych inwestycji i ich prowadzenia. Pomoc gospodarzy danego terenu jest szczególnie ważna w zakresie przygotowań administracyjnych, przy wykupie terenów i procedurach wywłaszczeniowych. Starostowie i wójtowie są bardzo zainteresowani jak najszybszym rozpoczęciem prac i deklarują swój udział w przygotowaniach do modernizacji dróg. Tymczasem jak twierdzi wiceminister infrastruktury Andrzej Piłat - plany autostrady A4 zostały już zatwierdzone w rządowej strategii budowy dróg i autostrad. Pełną parą roboty ruszą już za niespełna dwa lata – obiecuje wiceminister . Jak na razie wszystko przebiega zgodnie z planem. Nie ma też, jak twierdzi wiceminister problemów finansowych. Od 2001 roku na prace przy budowie autostrady wydano już 90 milionów złotych. W tym roku w budżecie państwa zagwarantowano na ten cel 130 milionów. Aby autostrada powstała należy wykupić ponad 7000 działek o powierzchni 1000 hektarów. Do usunięcia natomiast przeznaczonych zostało 150 budynków. Źródło: Dziennik Polski/Radio MAKS