Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Będą trzyosobowe zespoły karetek w powiecie dąbrowskim

Będą trzyosobowe zespoły karetek w powiecie dąbrowskim

Będą trzyosobowe zespoły karetek w powiecie dąbrowskim

Na wniosek Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Dyrektor dąbrowskiego szpitala Łukasz Węgrzyn ponownie dokonał analizy sytuacji finansowo-kadrowej ZOZ i postanowił z dniem 1 kwietnia 2020 roku przywrócić trzyosobowe Zespoły Ratownictwa Medycznego. Zmiana decyzji była możliwa dzięki skutecznej interwencji starosty i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z karpackiego rejonu operacyjnego ZRM, którzy zwrócili się do Ministra Zdrowia z wnioskiem o zwiększenie finansowania dobowych ryczałtów zespołów ratownictwa medycznego. Dodatkowe środki częściowo zrekompensują koszty funkcjonowania pogotowia. Szpital będzie monitorował sytuację i skutki wprowadzonych zmian.

Decyzję tą umocowano stosownym porozumieniem, które zostało w dniu dzisiejszym podpisane przez Starostę Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Wicestarostę Krzysztofa Bryka, Dyrektora dąbrowskiego szpitala Łukasza Węgrzyna i Przewodniczącego Komisji Zakładowej w Dąbrowie Tarnowskiej Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego Jacka Ryczka. W okresie od 1 kwietnia 2020 roku do 31 grudnia 2020 roku przywrócone zostają składy 3 – osobowe karetek systemowych stacjonujących w Dąbrowie Tarnowskiej i Szczucinie na takich warunkach, jakie funkcjonowały dotychczas. W przypadku zwiększenia finansowania ratownictwa medycznego lub w przypadku zmiany przepisów prawnych okres ten zostanie przedłużony na 2021 rok.

Na wniosek Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Dyrektor dąbrowskiego szpitala Łukasz Węgrzyn ponownie dokonał analizy sytuacji finansowo-kadrowej ZOZ i postanowił z dniem 1 kwietnia 2020 roku przywrócić trzyosobowe Zespoły Ratownictwa Medycznego. Zmiana decyzji była możliwa dzięki skutecznej interwencji starosty i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z karpackiego rejonu operacyjnego ZRM, którzy zwrócili się do Ministra Zdrowia z wnioskiem o zwiększenie finansowania dobowych ryczałtów zespołów ratownictwa medycznego. Dodatkowe środki częściowo zrekompensują koszty funkcjonowania pogotowia. Szpital będzie monitorował sytuację i skutki wprowadzonych zmian. Decyzję tą umocowano stosownym porozumieniem, które zostało w dniu dzisiejszym podpisane przez Starostę Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Wicestarostę Krzysztofa Bryka, Dyrektora dąbrowskiego szpitala Łukasza Węgrzyna i Przewodniczącego Komisji Zakładowej w Dąbrowie Tarnowskiej Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego Jacka Ryczka. W okresie od 1 kwietnia 2020 roku do 31 grudnia 2020 roku przywrócone zostają składy 3 – osobowe karetek systemowych stacjonujących w Dąbrowie Tarnowskiej i Szczucinie na takich warunkach, jakie funkcjonowały dotychczas. W przypadku zwiększenia finansowania ratownictwa medycznego lub w przypadku zmiany przepisów prawnych okres ten zostanie przedłużony na 2021 rok.
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG