Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Będzie ścieżka rowerowa na moście w Borusowej

Będzie ścieżka rowerowa na moście w Borusowej

Będzie ścieżka rowerowa na moście w Borusowej

Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński zwrócili się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie z prośbą o uwzględnienie w dokumentacji projektowej mostu na Wiśle w Borusowej ścieżki rowerowej.

Inicjatywa ta spotkała się z aprobatą ze strony Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, który odpowiadając na apel samorządowców z Powiśla potwierdził, że trasa rowerowa na moście będzie wykonana.

To ważna informacja dla mieszkańców powiatu dąbrowskiego jak również powiatu buskiego, gdyż mieszkańcy tych regionów będą mogli swobodnie przemieszczać się pomiędzy sąsiadującymi ze sobą miejscowościami – mówi Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski.

Nowy most na Wiśle połączy południową część województwa świętokrzyskiego z autostradą A4. Zastąpi on przeprawę promową, która teraz jest jedyną formą poruszania się pomiędzy Borusową w Małopolsce, a Nowym Korczynem w Świętokrzyskim. Powstaną także nowe drogi dojazdowe po obu stronach Wisły.

Budowa mostu zdecydowanie wpłynie na rozwój gospodarczy i turystyczny naszego regionu. Będzie również dużym ułatwieniem dla mieszańców, którzy do najbliższych mostów w Szczucinie i Koszycach mają ponad 20 km.

Realizacja tej ważnej dla powiatu dąbrowskiego inwestycji to również zasługa lokalnych samorządowców. Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski od wielu lat zabiega o budowę tego mostu. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym powiecie.

Budowa mostu, o długości około 600 metrów, to wspólne zadanie województw małopolskiego i świętokrzyskiego, którego kosztami podzielą się po połowie. 

Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński zwrócili się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie z prośbą o uwzględnienie w dokumentacji projektowej mostu na Wiśle w Borusowej ścieżki rowerowej. Inicjatywa ta spotkała się z aprobatą ze strony Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, który odpowiadając na apel samorządowców z Powiśla potwierdził, że trasa rowerowa na moście będzie wykonana. To ważna informacja dla mieszkańców powiatu dąbrowskiego jak również powiatu buskiego, gdyż mieszkańcy tych regionów będą mogli swobodnie przemieszczać się pomiędzy sąsiadującymi ze sobą miejscowościami – mówi Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski. Nowy most na Wiśle połączy południową część województwa świętokrzyskiego z autostradą A4. Zastąpi on przeprawę promową, która teraz jest jedyną formą poruszania się pomiędzy Borusową w Małopolsce, a Nowym Korczynem w Świętokrzyskim. Powstaną także nowe drogi dojazdowe po obu stronach Wisły. Budowa mostu zdecydowanie wpłynie na rozwój gospodarczy i turystyczny naszego regionu. Będzie również dużym ułatwieniem dla mieszańców, którzy do najbliższych mostów w Szczucinie i Koszycach mają ponad 20 km. Realizacja tej ważnej dla powiatu dąbrowskiego inwestycji to również zasługa lokalnych samorządowców. Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski od wielu lat zabiega o budowę tego mostu. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym powiecie. Budowa mostu, o długości około 600 metrów, to wspólne zadanie województw małopolskiego i świętokrzyskiego, którego kosztami podzielą się po połowie.