Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Będzie termomodernizacja szkół

Będzie termomodernizacja szkół

Będzie termomodernizacja szkół

Aby rachunki płacone za ogrzewanie dwóch szkół ponadgimnazjalnych zmniejszyły się, wcześniej trzeba wydać około miliona złotych. Tyle kosztować ma termomodernizacja placówek w Dąbrowie Tarnowskiej. Roboty możliwe będą tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy samorządowi powiatowemu uda się skądś pożyczyć pieniądze.

Wygląda na to, że taki zabieg się powiedzie. Plany modernizacji spotkały się z akceptacją zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. A to oznacza, że droga do zaciągnięcia kilkusettysięcznej pożyczki jest otwarta. Na termomodernizację Zespołu Szkół Ponadgimnmazjalnych nr.1 powiat chce z tego źródła 260 tysięcy złotych. Kolejnych 189 tys. zł. może dostać na podobne roboty ZSP nr.2. Pożyczki mają być umarzalne w 35 procentach. Ale wystarczają tylko na docieplenie elewacji, a potrzebna jest jeszcze wymiana okien. Gotówka na ten cel pochodzić ma z półmilionowej pożyczki zaciąganej w Banku Gospodarstwa Krajowego. W tym przypadku powiat liczy na umorzenie 25 procent sumy. Pożyczki nie będą dużym obciążeniem dla budżetu i mają zostać spłacone do 2013 roku. Roboty chcielibyśmy przeprowadzić w wakacje-zapowiada starosta Krzysztof Kaczmarski.

Źródło: Gazeta Krakowska

Aby rachunki płacone za ogrzewanie dwóch szkół ponadgimnazjalnych zmniejszyły się, wcześniej trzeba wydać około miliona złotych. Tyle kosztować ma termomodernizacja placówek w Dąbrowie Tarnowskiej. Roboty możliwe będą tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy samorządowi powiatowemu uda się skądś pożyczyć pieniądze. Wygląda na to, że taki zabieg się powiedzie. Plany modernizacji spotkały się z akceptacją zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. A to oznacza, że droga do zaciągnięcia kilkusettysięcznej pożyczki jest otwarta. Na termomodernizację Zespołu Szkół Ponadgimnmazjalnych nr.1 powiat chce z tego źródła 260 tysięcy złotych. Kolejnych 189 tys. zł. może dostać na podobne roboty ZSP nr.2. Pożyczki mają być umarzalne w 35 procentach. Ale wystarczają tylko na docieplenie elewacji, a potrzebna jest jeszcze wymiana okien. Gotówka na ten cel pochodzić ma z półmilionowej pożyczki zaciąganej w Banku Gospodarstwa Krajowego. W tym przypadku powiat liczy na umorzenie 25 procent sumy. Pożyczki nie będą dużym obciążeniem dla budżetu i mają zostać spłacone do 2013 roku. Roboty chcielibyśmy przeprowadzić w wakacje-zapowiada starosta Krzysztof Kaczmarski. Źródło: Gazeta Krakowska