Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Bł. Ks. Kardynał Stefan Wyszyński- patronem Szkoły Podstawowej w Oleśnie

Bł. Ks. Kardynał Stefan Wyszyński- patronem Szkoły Podstawowej w Oleśnie

Bł. Ks. Kardynał Stefan Wyszyński- patronem Szkoły Podstawowej w Oleśnie

29 września 2022 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Oleśnie przeżywała doniosłą, historyczną uroczystość nadania szkole imienia Bł. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz sztandaru.

Decyzja o wyborze patrona została przyjęta przez radę rodziców, radę pedagogiczną, środowisko szkolne i Radę Gminy Olesno.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, którą celebrował biskup tarnowski Andrzej Jeż. Podczas liturgii poświęcił obraz patrona szkoły oraz sztandar szkoły.
- Warto sięgać po spuściznę kard. Wyszyńskiego. Wzór życia, postawy, ale i dzieła. Ich język może być dla nas dziś nieco archaiczny, ale istota zostaje ta sama – mówił w homilii.

W świątyni licznie zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice i uczniowie wraz z nauczycielami. Po uroczystej Mszy św. wszyscy udali się do szkolnej hali sportowej, gdzie wszystkich zebranych powitał Dyrektor Jarosław Bartoń.
W pośród zgromadzonych obecni byli: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, p.o. dyrektora Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Tarnowie Łukasz Drewienkiewicz, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Marian Szajor, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec oraz wójtowie sąsiednich gmin, Proboszcz Parafii Olesno Jan Panek, przedstawiciele wielu instytucji, dyrektorzy szkół, sołtysi.
Dyrektor szkoły przedstawił życiorys błogosławionego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, a Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec odczytał Akt nadania szkole imienia Bł. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, po czym odbyło się przekazanie i prezentacja sztandaru. Poczet sztandarowy składający się z przedstawicieli organu prowadzącego, rady rodziców i rady pedagogicznej szkoły przekazał sztandar dyrektorowi Jarosławowi Bartoniowi, który po prezentacji sztandaru wręczył go uczniom.

Podczas okolicznościowych wystąpień i przemówień głos zabrał Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który w imieniu samorządu powiatowego, na ręce dyrektora szkoły, przekazał okolicznościowe życzenia.
- To szczególne wydarzenie nie tylko integruje uczniów i nauczycieli, ale również zobowiązuje do respektowania i naśladowania wartości wyznawanych przez przyjętego patrona. Wybór Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego wiąże się z uznaniem jego drogi życiowej oraz poglądów za wzór w pracy dydaktyczno-wychowawczej – mówił starosta.
W podniosłą atmosferę spotkania pięknie wpisała się część artystyczna, w której wystąpili uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczycieli i opiekunów.
Po części oficjalnej, zaproszeni goście zwiedzili wystawy pięknych i ciekawych prac uczniów, przygotowane na korytarzach szkoły oraz wpisali się do Księgi pamiątkowej.


Źródło: SP w Oleśnie, foto: H. Janeczek

29 września 2022 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Oleśnie przeżywała doniosłą, historyczną uroczystość nadania szkole imienia Bł. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz sztandaru. Decyzja o wyborze patrona została przyjęta przez radę rodziców, radę pedagogiczną, środowisko szkolne i Radę Gminy Olesno.Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, którą celebrował biskup tarnowski Andrzej Jeż. Podczas liturgii poświęcił obraz patrona szkoły oraz sztandar szkoły. - Warto sięgać po spuściznę kard. Wyszyńskiego. Wzór życia, postawy, ale i dzieła. Ich język może być dla nas dziś nieco archaiczny, ale istota zostaje ta sama – mówił w homilii. W świątyni licznie zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice i uczniowie wraz z nauczycielami. Po uroczystej Mszy św. wszyscy udali się do szkolnej hali sportowej, gdzie wszystkich zebranych powitał Dyrektor Jarosław Bartoń. W pośród zgromadzonych obecni byli: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, p.o. dyrektora Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Tarnowie Łukasz Drewienkiewicz, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Marian Szajor, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec oraz wójtowie sąsiednich gmin, Proboszcz Parafii Olesno Jan Panek, przedstawiciele wielu instytucji, dyrektorzy szkół, sołtysi. Dyrektor szkoły przedstawił życiorys błogosławionego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, a Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec odczytał Akt nadania szkole imienia Bł. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, po czym odbyło się przekazanie i prezentacja sztandaru. Poczet sztandarowy składający się z przedstawicieli organu prowadzącego, rady rodziców i rady pedagogicznej szkoły przekazał sztandar dyrektorowi Jarosławowi Bartoniowi, który po prezentacji sztandaru wręczył go uczniom. Podczas okolicznościowych wystąpień i przemówień głos zabrał Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który w imieniu samorządu powiatowego, na ręce dyrektora szkoły, przekazał okolicznościowe życzenia.- To szczególne wydarzenie nie tylko integruje uczniów i nauczycieli, ale również zobowiązuje do respektowania i naśladowania wartości wyznawanych przez przyjętego patrona. Wybór Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego wiąże się z uznaniem jego drogi życiowej oraz poglądów za wzór w pracy dydaktyczno-wychowawczej – mówił starosta.W podniosłą atmosferę spotkania pięknie wpisała się część artystyczna, w której wystąpili uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczycieli i opiekunów.Po części oficjalnej, zaproszeni goście zwiedzili wystawy pięknych i ciekawych prac uczniów, przygotowane na korytarzach szkoły oraz wpisali się do Księgi pamiątkowej. Źródło: SP w Oleśnie, foto: H. Janeczek