Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Balet familijny „Dziadek do orzechów” w dąbrowskim „Sokole”

Balet familijny „Dziadek do orzechów” w dąbrowskim „Sokole”

Balet familijny „Dziadek do orzechów” w dąbrowskim „Sokole”

W przerwie świąteczno-noworocznej (29 grudnia godz.16:00) Kino „Sokół" zaprasza na wspaniały balet do muzyki Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów". To prawdziwie familijne (dla całych rodzin, dla dorosłych i dzieci, babć i dziadków z wnukami) przedstawienie z udziałem najlepszych tancerzy Teatru Bolszoj w Moskwie.

„Dziadek do orzechów" to pełen uroku i atmosfery świąt Bożego Narodzenia baletowy spektakl familijny. Dzieci oczaruje magia tańca i baśń o zaklętym dziadku do orzechów, rodziców – mistrzostwo artystów Bolszoj i urokliwa muzyka Piotra Czajkowskiego. Choć prapremiera baletu miała miejsce 6 grudnia 1892 roku, w dniu Świętego Mikołaja, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca dziełu narodziła się niemal pół wieku później – w Stanach Zjednoczonych. Dziś trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez jakiejś wersji przygód dziewczynki Klary (w rosyjskiej wersji: Maszy) i zaklętego w drewnianą zabawkę Księcia, który musi stoczyć walkę ze złym Królem Myszy. Wersja choreograficzna „Dziadka do orzechów" Jurija Grigorowicza nie schodzi z moskiewskiej sceny od swej premiery w 1966 roku.

W rolach głównych występują: Anna Nikulina jako Masza, Denis Rodkin jako Dziadek do orzechów i Książę, Andriej Merkurjew jako ojciec chrzestny Drosselmeyer, Witalij Biktimirow jako Król Myszy.

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/20_Balet_familijny_Dziadek_do_orzechow_w_dabrowskim_Sokole/+PL-BANNER-BOLSZOJ-Sezon_2015-16-004-Dziadek_do_orzechow-970x378.jpg

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 10 minut, zarejestrowano je w 2014 roku podczas transmisji na żywo do kin całego świata.

Kino „Sokół" oferuje bilety familijne – w przypadku kilkupokoleniowej ekipy za bilet zapłaci tylko dorosły, dzieci obejrzą spektakl za darmo. Jedyny warunek – przyjdą razem, żeby obejrzeć to niezwykłe wydarzenie (bilety 35 zł, ulgowe dla studentów, seniorów i młodzieży szkolnej – 30).

DDK

W przerwie świąteczno-noworocznej (29 grudnia godz.16:00) Kino „Sokół" zaprasza na wspaniały balet do muzyki Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów". To prawdziwie familijne (dla całych rodzin, dla dorosłych i dzieci, babć i dziadków z wnukami) przedstawienie z udziałem najlepszych tancerzy Teatru Bolszoj w Moskwie. „Dziadek do orzechów" to pełen uroku i atmosfery świąt Bożego Narodzenia baletowy spektakl familijny. Dzieci oczaruje magia tańca i baśń o zaklętym dziadku do orzechów, rodziców – mistrzostwo artystów Bolszoj i urokliwa muzyka Piotra Czajkowskiego. Choć prapremiera baletu miała miejsce 6 grudnia 1892 roku, w dniu Świętego Mikołaja, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca dziełu narodziła się niemal pół wieku później – w Stanach Zjednoczonych. Dziś trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez jakiejś wersji przygód dziewczynki Klary (w rosyjskiej wersji: Maszy) i zaklętego w drewnianą zabawkę Księcia, który musi stoczyć walkę ze złym Królem Myszy. Wersja choreograficzna „Dziadka do orzechów" Jurija Grigorowicza nie schodzi z moskiewskiej sceny od swej premiery w 1966 roku. W rolach głównych występują: Anna Nikulina jako Masza, Denis Rodkin jako Dziadek do orzechów i Książę, Andriej Merkurjew jako ojciec chrzestny Drosselmeyer, Witalij Biktimirow jako Król Myszy. Przedstawienie trwa około 2 godzin i 10 minut, zarejestrowano je w 2014 roku podczas transmisji na żywo do kin całego świata. Kino „Sokół" oferuje bilety familijne – w przypadku kilkupokoleniowej ekipy za bilet zapłaci tylko dorosły, dzieci obejrzą spektakl za darmo. Jedyny warunek – przyjdą razem, żeby obejrzeć to niezwykłe wydarzenie (bilety 35 zł, ulgowe dla studentów, seniorów i młodzieży szkolnej – 30). DDK