BARDZO DOBRE POLSKIE FILMY W „SOKOLE” JESIENIĄ
Kino cyfrowe „Sokół" jesienią zaprasza na wybitne polskie filmy. Już teraz przez okres 2 tygodni można oglądać premierowe „Miasto 44" w reż. Jana Komasy. To opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec - oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem. To pierwszy film o Powstaniu Warszawskim zrealizowany z takim rozmachem, przypomnijmy, że reżyseruje go kultowy twórca „Sali samobójców".
Seanse „Miasta 44" są ułożone bardzo wygodnie dla widzów, gramy 2-3 razy dziennie, na pewno nie zabraknie miejsc dla wszystkich chętnych. Zachęcamy do rezerwacji telefonicznej lub on-line z opcją zakupu biletu przez internet (system dotpay) – za pośrednictwem formularza na stronie kina: www.kinosokol.pl.
W weekend 3-5 października będzie można zobaczyć przedpremierowo (po raz pierwszy w historii Dąbrowy przed ogólnopolską premierą, dzięki bardzo dobrej współpracy z dystrybutorem – „Next Film" w Warszawie, którego fabularyzowany dokument „Powstanie Warszawskie" pokazywaliśmy latem b.r.) znakomity film oparty na fragmencie biografii prof.Zbigniewa Religi (gościł w DDK kilkanaście lat temu podczas kampanii prezydenckiej!) – „Bogowie". Film w dniu 20 września zdobył główne trofeum na 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni („Złote Lwy"). Kluczowym okresem fabuły są wydarzenia z lat 1983–85. Reżyserem filmu jest Łukasz Palkowski, rolę główną kreuje Tomasz Kot. Jeśli ktoś nie zdąży obejrzeć go przedpremierowo, będzie miał to zrobić w ramach wyświetlania premierowego przez okres 2 tygodni na kilku seansach popołudniowo-wieczornych (10-23 października).
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5