Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. BARDZO DOBRE POLSKIE FILMY W „SOKOLE” JESIENIĄ

BARDZO DOBRE POLSKIE FILMY W „SOKOLE” JESIENIĄ

BARDZO DOBRE POLSKIE FILMY W „SOKOLE” JESIENIĄ

Kino cyfrowe „Sokół" jesienią zaprasza na wybitne polskie filmy. Już teraz przez okres 2 tygodni można oglądać premierowe „Miasto 44" w reż. Jana Komasy. To opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec - oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem. To pierwszy film o Powstaniu Warszawskim zrealizowany z takim rozmachem, przypomnijmy, że reżyseruje go kultowy twórca „Sali samobójców".

Seanse „Miasta 44" są ułożone bardzo wygodnie dla widzów, gramy 2-3 razy dziennie, na pewno nie zabraknie miejsc dla wszystkich chętnych. Zachęcamy do rezerwacji telefonicznej lub on-line z opcją zakupu biletu przez internet (system dotpay) – za pośrednictwem formularza na stronie kina: www.kinosokol.pl.

W weekend 3-5 października będzie można zobaczyć przedpremierowo (po raz pierwszy w historii Dąbrowy przed ogólnopolską premierą, dzięki bardzo dobrej współpracy z dystrybutorem – „Next Film" w Warszawie, którego fabularyzowany dokument „Powstanie Warszawskie" pokazywaliśmy latem b.r.) znakomity film oparty na fragmencie biografii prof.Zbigniewa Religi (gościł w DDK kilkanaście lat temu podczas kampanii prezydenckiej!) – „Bogowie". Film w dniu 20 września zdobył główne trofeum na 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni („Złote Lwy"). Kluczowym okresem fabuły są wydarzenia z lat 1983–85. Reżyserem filmu jest Łukasz Palkowski, rolę główną kreuje Tomasz Kot. Jeśli ktoś nie zdąży obejrzeć go przedpremierowo, będzie miał to zrobić w ramach wyświetlania premierowego przez okres 2 tygodni na kilku seansach popołudniowo-wieczornych (10-23 października).

Kino cyfrowe „Sokół" jesienią zaprasza na wybitne polskie filmy. Już teraz przez okres 2 tygodni można oglądać premierowe „Miasto 44" w reż. Jana Komasy. To opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec - oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem. To pierwszy film o Powstaniu Warszawskim zrealizowany z takim rozmachem, przypomnijmy, że reżyseruje go kultowy twórca „Sali samobójców". Seanse „Miasta 44" są ułożone bardzo wygodnie dla widzów, gramy 2-3 razy dziennie, na pewno nie zabraknie miejsc dla wszystkich chętnych. Zachęcamy do rezerwacji telefonicznej lub on-line z opcją zakupu biletu przez internet (system dotpay) – za pośrednictwem formularza na stronie kina: www.kinosokol.pl. W weekend 3-5 października będzie można zobaczyć przedpremierowo (po raz pierwszy w historii Dąbrowy przed ogólnopolską premierą, dzięki bardzo dobrej współpracy z dystrybutorem – „Next Film" w Warszawie, którego fabularyzowany dokument „Powstanie Warszawskie" pokazywaliśmy latem b.r.) znakomity film oparty na fragmencie biografii prof.Zbigniewa Religi (gościł w DDK kilkanaście lat temu podczas kampanii prezydenckiej!) – „Bogowie". Film w dniu 20 września zdobył główne trofeum na 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni („Złote Lwy"). Kluczowym okresem fabuły są wydarzenia z lat 1983–85. Reżyserem filmu jest Łukasz Palkowski, rolę główną kreuje Tomasz Kot. Jeśli ktoś nie zdąży obejrzeć go przedpremierowo, będzie miał to zrobić w ramach wyświetlania premierowego przez okres 2 tygodni na kilku seansach popołudniowo-wieczornych (10-23 października).