Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Beata Szydło z wizytą u uczestników warsztatów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Beata Szydło z wizytą u uczestników warsztatów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Beata Szydło z wizytą u uczestników warsztatów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W dniach 10 - 12 czerwca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej i na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży mające na celu przygotowanie do przyszłej pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i służby w szeregach OSP oraz zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarach wiejskich. Wzięło w nich udział ponad 80 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zrzeszonych przy ochotniczych strażach pożarnych z terenu powiatu dąbrowskiego.

W pierwszym dniu uczestników warsztatów odwiedził wicemarszałek Łukasz Smółka, który wyraził zadowolenie z licznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. W sobotę, 11 czerwca br. z członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych spotkała się Katarzyna Dobrzańska – Junco Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa i jednocześnie Prezes Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która jako jeden z prelegentów warsztatów omówiła najważniejsze  zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu ulicznym.

Uczestników trzeciego dnia warsztatów oraz zaproszonych gości, wśród nich m. in. Beatę Szydło - Posłankę do Parlamentu Europejskiego oraz Annę Pieczarkę – Posłankę na Sejm RP powitał Starosta Dąbrowski, a zarazem Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich Lesław Wieczorek. W swojej wypowiedzi podkreślił, jak ważna jest organizacja tego typu przedsięwzięć. Młodzi ludzie biorący udział w warsztatach mają okazję poznać tajniki służby pożarniczej, elementy pierwszej pomocy oraz procedury wpływające na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki temu są w pełni przygotowywani do wstąpienia w szeregi straży pożarniczej.

Była Premier RP Beata Szydło, wyraziła zadowolenie, że tak wiele młodych osób chce zostać strażakami i pełnić tak ważną służbę. Podkreśliła również, że ochotnicze straże pożarne, zwłaszcza w małych miejscowościach, mają ogromne znaczenie zapewniając nie tylko bezpieczeństwo, ale pełniąc istotną rolę w wychowaniu patriotycznym, podtrzymywaniu lokalnych więzi i stanowiąc wsparcie dla mieszkańców.

Organizatorem trzydniowych warsztatów z ochrony przeciwpożarowej i zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym było Stowarzyszenie pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Krakowie reprezentowane przez Prezes Zarządu Annę Glixelli oraz Gabrielę Puszko – Dyrektor Biura IROW. Członkiem ww. stowarzyszenia jest Powiat Dąbrowski, Województwo Małopolskie oraz Powiat Proszowicki.

W wydarzeniu wzięli udział również samorządowcy z terenu powiatu dąbrowskiego, Komendanci Powiatowi Państwowej Straży Pożarnej z Dąbrowy Tarnowskiej, Myślenic i Proszowic, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, prezesi Zarządów Gminnych OSP i druhowie jednostek OSP z terenu powiatu oraz rodziny z dziećmi zainteresowane tematyką warsztatów.

Materiał Telewizji Tarnowska.tv.:

W dniach 10 - 12 czerwca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej i na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży mające na celu przygotowanie do przyszłej pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i służby w szeregach OSP oraz zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarach wiejskich. Wzięło w nich udział ponad 80 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zrzeszonych przy ochotniczych strażach pożarnych z terenu powiatu dąbrowskiego. W pierwszym dniu uczestników warsztatów odwiedził wicemarszałek Łukasz Smółka, który wyraził zadowolenie z licznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. W sobotę, 11 czerwca br. z członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych spotkała się Katarzyna Dobrzańska – Junco Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa i jednocześnie Prezes Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która jako jeden z prelegentów warsztatów omówiła najważniejsze  zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu ulicznym. 1 i 2 dzień warsztatów (10-11 czerwca) Uczestników trzeciego dnia warsztatów oraz zaproszonych gości, wśród nich m. in. Beatę Szydło - Posłankę do Parlamentu Europejskiego oraz Annę Pieczarkę – Posłankę na Sejm RP powitał Starosta Dąbrowski, a zarazem Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich Lesław Wieczorek. W swojej wypowiedzi podkreślił, jak ważna jest organizacja tego typu przedsięwzięć. Młodzi ludzie biorący udział w warsztatach mają okazję poznać tajniki służby pożarniczej, elementy pierwszej pomocy oraz procedury wpływające na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki temu są w pełni przygotowywani do wstąpienia w szeregi straży pożarniczej. Była Premier RP Beata Szydło, wyraziła zadowolenie, że tak wiele młodych osób chce zostać strażakami i pełnić tak ważną służbę. Podkreśliła również, że ochotnicze straże pożarne, zwłaszcza w małych miejscowościach, mają ogromne znaczenie zapewniając nie tylko bezpieczeństwo, ale pełniąc istotną rolę w wychowaniu patriotycznym, podtrzymywaniu lokalnych więzi i stanowiąc wsparcie dla mieszkańców. Organizatorem trzydniowych warsztatów z ochrony przeciwpożarowej i zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym było Stowarzyszenie pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Krakowie reprezentowane przez Prezes Zarządu Annę Glixelli oraz Gabrielę Puszko – Dyrektor Biura IROW. Członkiem ww. stowarzyszenia jest Powiat Dąbrowski, Województwo Małopolskie oraz Powiat Proszowicki. 3 dzień warsztatów (12 czerwca) W wydarzeniu wzięli udział również samorządowcy z terenu powiatu dąbrowskiego, Komendanci Powiatowi Państwowej Straży Pożarnej z Dąbrowy Tarnowskiej, Myślenic i Proszowic, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, prezesi Zarządów Gminnych OSP i druhowie jednostek OSP z terenu powiatu oraz rodziny z dziećmi zainteresowane tematyką warsztatów. Materiał Telewizji Tarnowska.tv.: