Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju – coroczna, harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem – trafiło dzisiaj do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przyniesione zostało przez Harcmistrza Mariana Rzeźnika i Harcerzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczniowie z ZSP nr 1: Daniel Wajda, Mateusz Sambor i Dominik Trędota oraz Harcmistrz Marian Rzeźnik zostali powitani przez Starostę Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, który podziękował za przekazanie tego pięknego daru, związanego z symboliką Świąt Bożego Narodzenia i kultywowanie przez młodzież godnej naśladowania tradycji.
Podziękowanie za ofiarowanie Światełka Betlejemskiego skierował również wobec gości Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera.

Betlejemskie Światło Pokoju, to symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

W Polsce, akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do kościołów, instytucji, urzędów i mieszkańców całej Polski.

Betlejemskie Światło Pokoju – coroczna, harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem – trafiło dzisiaj do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Przyniesione zostało przez Harcmistrza Mariana Rzeźnika i Harcerzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie z ZSP nr 1: Daniel Wajda, Mateusz Sambor i Dominik Trędota oraz Harcmistrz Marian Rzeźnik zostali powitani przez Starostę Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, który podziękował za przekazanie tego pięknego daru, związanego z symboliką Świąt Bożego Narodzenia i kultywowanie przez młodzież godnej naśladowania tradycji.Podziękowanie za ofiarowanie Światełka Betlejemskiego skierował również wobec gości Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera. Betlejemskie Światło Pokoju, to symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. W Polsce, akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do kościołów, instytucji, urzędów i mieszkańców całej Polski.