Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Bez fajerwerków - zadbajmy o bezpieczeństwo własne, innych osób oraz zwierząt!

Bez fajerwerków - zadbajmy o bezpieczeństwo własne, innych osób oraz zwierząt!

Bez fajerwerków - zadbajmy o bezpieczeństwo własne, innych osób oraz zwierząt!

W noc sylwestrową odpalamy więcej fajerwerków niż w ciągu roku. W tym czasie dochodzi do wielu poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. W większości  przyczyną jest niewłaściwe użytkowanie wyrobów pirotechnicznych i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że są to materiały wybuchowe i muszą być używane ostrożnie
i zgodnie z instrukcją.

Bardzo ważnym  powodem, dla którego warto rozważyć, rezygnację z głośnej sylwestrowej zabawy są zwierzęta. I nie chodzi tylko o domowe zwierzęta ale również o dzikie, które są obdarzone doskonałym słuchem i odczytują wybuchy petard lub fajerwerków jako zagrożenie.

Nie rozumieją co się wokół nich dzieje, są przerażone i zdezorientowane. Przestraszone ptaki wylatują w trakcie podniebnych wybuchów, nie mając, gdzie się ukryć. Dla niektórych z nich zabawa, organizowana przez ludzi, kończy się śmiercią. Kolejnym powodem jest poziom emisji toksyn z fajerwerków i petard, które wytwarzają m.in. dym i pył zawierający metale ciężkie, związki siarki i węgla. Dbajmy więc o nasze środowisko!

Pamiętajmy! Używanie  fajerwerków to dla nas ludzi tylko chwila zabawy, a dla zwierząt wielki strach, cierpienie a nawet fizyczny ból. Wiedząc jak reagują w takich sytuacjach, nie pozwólmy ich spłoszyć i zadbajmy, aby nie odczuwały dyskomfortu w związku z sylwestrową nocą!

W noc sylwestrową odpalamy więcej fajerwerków niż w ciągu roku. W tym czasie dochodzi do wielu poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. W większości  przyczyną jest niewłaściwe użytkowanie wyrobów pirotechnicznych i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że są to materiały wybuchowe i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją. Bardzo ważnym  powodem, dla którego warto rozważyć, rezygnację z głośnej sylwestrowej zabawy są zwierzęta. I nie chodzi tylko o domowe zwierzęta ale również o dzikie, które są obdarzone doskonałym słuchem i odczytują wybuchy petard lub fajerwerków jako zagrożenie. Nie rozumieją co się wokół nich dzieje, są przerażone i zdezorientowane. Przestraszone ptaki wylatują w trakcie podniebnych wybuchów, nie mając, gdzie się ukryć. Dla niektórych z nich zabawa, organizowana przez ludzi, kończy się śmiercią. Kolejnym powodem jest poziom emisji toksyn z fajerwerków i petard, które wytwarzają m.in. dym i pył zawierający metale ciężkie, związki siarki i węgla. Dbajmy więc o nasze środowisko! Pamiętajmy! Używanie  fajerwerków to dla nas ludzi tylko chwila zabawy, a dla zwierząt wielki strach, cierpienie a nawet fizyczny ból. Wiedząc jak reagują w takich sytuacjach, nie pozwólmy ich spłoszyć i zadbajmy, aby nie odczuwały dyskomfortu w związku z sylwestrową nocą!