Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Bezpłatne badania kolnoskopowe dla mieszkańców powiatu dąbrowskiego

Bezpłatne badania kolnoskopowe dla mieszkańców powiatu dąbrowskiego

Bezpłatne badania kolnoskopowe dla mieszkańców powiatu dąbrowskiego

NZOZ Centrum Medyczne Eskulap w Tarnowie informuje o możliwości wykonania bezpłatnego, przesiewowego badania kolonoskopowego w ramach programu „Kolonoskopia bez lęku i bólu dla mieszkańców powiatu dąbrowskiego, gorlickiego, brzeskiego, bocheńskiego, tarnowskiego i miasta Tarnowa dzięki zwiększeniu świadomości zdrowotnej rozwoju profilaktyki w kierunku diagnostyki raka jelita grubego" realizowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Rak jelita grubego jest drugim najczęściej występującym nowotworem w Polsce. Co roku z jego powodu umiera 8 tys. osób. Liczba nowych zachorowań wynosi ok. 12 tys. rocznie i stale rośnie. Z przeprowadzonych badań wynika, że w jelicie grubym, u co czwartej osoby powyżej 50 r.ż. wysępują polipy, z których może rozwinąć się rak jelita grubego. Zastosowanie nowoczesnej i bezpiecznej metody profilaktycznej kolonoskopii – pozwala wyeliminować ryzyko.
Powiat dąbrowski jest jedną z tzw. „białych plam" na mapie badań przesiewowych w ramach profilaktyki jelita grubego. Celem badań realizowanych w ramach ww. programu jest ocena jelita grubego, wykrycie i usunięcie polipów, co redukuje ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, a także wczesne wykrycie raka u ludzi bez objawów. Należy pamiętać, że wczesne wykrycie raka wiąże się ze znacznie lepszym rokowaniem i możliwością całkowitego wyleczenia.

Informujemy, że w najbliższą niedzielę 22 października 2017 r. o godzinie 15:00 w Auli Domu Parafialnego przy Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się na spotkanie informacyjno-edukacyjne na temat „Profilaktyka raka jelita grubego". Spotkanie poprowadzą lekarze Centrum Medycznego Eskulap w Tarnowie. W trakcie spotkania będzie możliwość zapisania się na bezpłatne przesiewowe badanie kolonoskopowe.

Do bezpłatnych badań kolonoskopowych kwalifikują się mieszkańcy (lub osoby pracujące lub uczące się) powiatu dąbrowskiego, gorlickiego, brzeskiego, bocheńskiego, tarnowskiego i miasta Tarnowa:

  • w wieku 50-65 lat,
  • w wieku 40-49 lat, jeśli u bliskich krewnych tych osób wystąpił rak jelita grubego,
  • w wieku 25-49 lat, jeśli w rodzinie tych osób wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością (HNPCC).

Rejestracja jest możliwa również pod numerem telefonu 14/624-00-43 lub 609-877-677.

Dodatkowe informacje o programie znajdują się na stronie: www.eskulap.tarnow.pl

files/aktualnosci/2017/10_Pazdziernik/20_Bezplatne_badania_kolnoskopowe/bannereu-large.pngźródło: www.eskulap.tarnow.pl/dj/mags

NZOZ Centrum Medyczne Eskulap w Tarnowie informuje o możliwości wykonania bezpłatnego, przesiewowego badania kolonoskopowego w ramach programu „Kolonoskopia bez lęku i bólu dla mieszkańców powiatu dąbrowskiego, gorlickiego, brzeskiego, bocheńskiego, tarnowskiego i miasta Tarnowa dzięki zwiększeniu świadomości zdrowotnej rozwoju profilaktyki w kierunku diagnostyki raka jelita grubego" realizowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Rak jelita grubego jest drugim najczęściej występującym nowotworem w Polsce. Co roku z jego powodu umiera 8 tys. osób. Liczba nowych zachorowań wynosi ok. 12 tys. rocznie i stale rośnie. Z przeprowadzonych badań wynika, że w jelicie grubym, u co czwartej osoby powyżej 50 r.ż. wysępują polipy, z których może rozwinąć się rak jelita grubego. Zastosowanie nowoczesnej i bezpiecznej metody profilaktycznej kolonoskopii – pozwala wyeliminować ryzyko.Powiat dąbrowski jest jedną z tzw. „białych plam" na mapie badań przesiewowych w ramach profilaktyki jelita grubego. Celem badań realizowanych w ramach ww. programu jest ocena jelita grubego, wykrycie i usunięcie polipów, co redukuje ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, a także wczesne wykrycie raka u ludzi bez objawów. Należy pamiętać, że wczesne wykrycie raka wiąże się ze znacznie lepszym rokowaniem i możliwością całkowitego wyleczenia. Informujemy, że w najbliższą niedzielę 22 października 2017 r. o godzinie 15:00 w Auli Domu Parafialnego przy Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się na spotkanie informacyjno-edukacyjne na temat „Profilaktyka raka jelita grubego". Spotkanie poprowadzą lekarze Centrum Medycznego Eskulap w Tarnowie. W trakcie spotkania będzie możliwość zapisania się na bezpłatne przesiewowe badanie kolonoskopowe. Do bezpłatnych badań kolonoskopowych kwalifikują się mieszkańcy (lub osoby pracujące lub uczące się) powiatu dąbrowskiego, gorlickiego, brzeskiego, bocheńskiego, tarnowskiego i miasta Tarnowa: w wieku 50-65 lat, w wieku 40-49 lat, jeśli u bliskich krewnych tych osób wystąpił rak jelita grubego, w wieku 25-49 lat, jeśli w rodzinie tych osób wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością (HNPCC). Rejestracja jest możliwa również pod numerem telefonu 14/624-00-43 lub 609-877-677. Dodatkowe informacje o programie znajdują się na stronie: www.eskulap.tarnow.pl źródło: www.eskulap.tarnow.pl/dj/mags