1. Bezpłatne szkolenie dotyczące pisania projektów z programu Kapitał Ludzki

Bezpłatne szkolenie dotyczące pisania projektów z programu Kapitał Ludzki

W dniach 22 - 23 marca 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się bezpłatne szkolenie pt. „Przygotowanie projektu do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach cyklu zarządzanie projektem EFS". Szkolenie rozpoczął Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, który powitał wszystkich uczestników i wprowadził ich w tematykę spotkania, a następnie oddał głos prowadzącej, pani Ewie Chromniak z Regionalnego Ośrodka EFS w Tarnowie przy Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego. Podczas dwudniowych warsztatów, uczestnicy mieli możliwość zapoznania się zarówno z wiedzą teoretyczną nt. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, jak i w wiedzę praktyczną dotyczącą tworzenia, wdrażania oraz zarządzania projektami dofinansowanymi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnicy pracowali w grupach warsztatowych nad planowaniem własnych projektów szkoleniowych, m.in. wybierali grupę docelową, analizowali cele, strategie i ryzyko. Wspólnie również opracowywali harmonogram i budżet projektu. Na zakończenie, uczestnicy otrzymali zaświadczenia udziału w szkoleniu. Zdobyli również umiejętność pisania projektów, mogących uzyskać dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.