1. Bezpłatne zajęcia nauki pływania

Bezpłatne zajęcia nauki pływania

Uczniowie dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych będą mogli nadal kontynuować bezpłatne zajęcia nauki pływania w ramach projektu „Nauki pływania i bezpiecznego zachowania w wodzie uczniów klas I szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego". Projekt realizowany jest w klasach pierwszych i w całości finansowany jest z budżetu Powiatu Dąbrowskiego. Jego głównym celem jest nauka pływania i doskonalenie umiejętności pływackich przez młodzież, podniesienie ogólnej sprawności fizycznej oraz zachęcanie młodzieży do aktywnych form spędzania czasu wolnego. W bezpłatnych lekcjach nauki pływania będą uczestniczyć tylko zainteresowani uczniowie z danej klasy, natomiast pozostali będą realizować zajęcia wychowania fizycznego w szkole. Zajęcia te będą odbywać się raz w tygodniu na krytej pływalni w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie ze szkół w Brniu i Szczucinie będą dowożeni na zajęcia.