Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Bezpieczeństwo ruchu drogowego w Powiecie Dąbrowskim – dotychczasowe działania i perspektywy

Bezpieczeństwo ruchu drogowego w Powiecie Dąbrowskim – dotychczasowe działania i perspektywy

Bezpieczeństwo ruchu drogowego w Powiecie Dąbrowskim – dotychczasowe działania  i perspektywy

„Bezpieczeństwo ruchu drogowego w Powiecie Dąbrowskim – dotychczasowe działania i perspektywy” – to jeden z tematów poruszonych na posiedzeniu Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (PRBR), które odbyło się w dniu 14 grudnia 2022 r.

Posiedzeniu, które zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, przewodniczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

W obradach oprócz członków Rady uczestniczyli przedstawiciele: Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad; Oddział w Krakowie, Rejonu Dróg Wojewódzkich w Tarnowie, Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, wybranych jednostek organizacyjnych powiatu, a także służb mundurowych, samorządu gminnego oraz zaproszeni goście.

Podczas spotkania zapoznano się z informacjami przedstawionymi w zakresie:

  • ustalenia przyczyn wypadków i kolizji drogowych;
  • pomocy psychologicznej ofiarom wypadków drogowych i ich rodzinom;
  • inwestycji i wprowadzonych rozwiązań inżynieryjnych, wpływających na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz planowanych przedsięwzięciach.

Na koniec odbyło się podsumowanie dotychczasowych działań PRBRD oraz wspólna dyskusja mająca na celu szukanie rozwiązań w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego.

„Bezpieczeństwo ruchu drogowego w Powiecie Dąbrowskim – dotychczasowe działania i perspektywy” – to jeden z tematów poruszonych na posiedzeniu Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (PRBR), które odbyło się w dniu 14 grudnia 2022 r. Posiedzeniu, które zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, przewodniczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. W obradach oprócz członków Rady uczestniczyli przedstawiciele: Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad; Oddział w Krakowie, Rejonu Dróg Wojewódzkich w Tarnowie, Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, wybranych jednostek organizacyjnych powiatu, a także służb mundurowych, samorządu gminnego oraz zaproszeni goście. Podczas spotkania zapoznano się z informacjami przedstawionymi w zakresie: ustalenia przyczyn wypadków i kolizji drogowych; pomocy psychologicznej ofiarom wypadków drogowych i ich rodzinom; inwestycji i wprowadzonych rozwiązań inżynieryjnych, wpływających na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz planowanych przedsięwzięciach. Na koniec odbyło się podsumowanie dotychczasowych działań PRBRD oraz wspólna dyskusja mająca na celu szukanie rozwiązań w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego.