Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Bezpieczna Rodzina” – pod takim hasłem 16 czerwca odbędzie się IV Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

„Bezpieczna Rodzina” – pod takim hasłem 16 czerwca odbędzie się IV Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

„Bezpieczna Rodzina” – pod takim hasłem 16 czerwca odbędzie się IV Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

Już za kilka tygodni, 16 czerwca 2024 r., na terenie zespołu dworsko- parkowego w Brniu odbędzie się czwarta edycja Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa. Jego organizatorami są Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, a partnerami Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tematem przewodnim wydarzenia jest szeroko pojęte bezpieczeństwo (m.in. w ruchu drogowym, przeciwpożarowe, zdrowotne), a każda edycja przebiega pod innym hasłem. W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na aspekt bezpieczeństwa rodzin i bezpieczeństwo międzypokoleniowe – dzieci, rodziców, dziadków.

Przypomnienie ogólnych zasad bezpieczeństwa jest szczególnie ważne u progu rozpoczynających się wakacji i okresów urlopowych. Jak pokazują statystyki miesiące letnie to nie tylko czas wypoczynku, ale również czas, kiedy znacznie wzrasta liczba wypadków drogowych, utonięć, wypadkach w rolnictwie i innych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Chcemy ograniczyć liczbę tych zdarzeń poprzez edukację i zwiększenie świadomości mieszkańców na temat możliwych skutków podejmowanych przez nich działań.

Podczas Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa zorganizowane zostaną m.in. pokazy działań ratowniczych w wykonaniu ratowników medycznych, strażaków oraz policjantów, konkursy z nagrodami na temat bezpiecznych zachowań z nagrodami dla dzieci i dorosłych, pokaz zabytkowych i unikatowych pojazdów, występy zespołów tańca nowoczesnego, strefa animacji dla dzieci. Na imprezie plenerowej nie zabraknie oczywiście kiełbasek z grilla oraz innych smakołyków przygotowanych między innymi przez członkinie kół gospodyń wiejskich. To tylko część atrakcji zaplanowanych na ten dzień - szczegółowe informacje na temat wydarzenia już wkrótce.

Organizatorzy zachęcają koła gospodyń wiejskich, a także przedstawicieli organizacji, firm i instytucji, których działalność jest związana z tematyką przedsięwzięcia do wystawiania stoisk podczas IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa.

Deklaracje udziału w  wydarzeniu i zamiar wystawienia stoiska prosimy zgłaszać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 na numer telefonu 14/642-24-31 wewn. 242 lub 243 w terminie do 31 maja 2024 r.

Już za kilka tygodni, 16 czerwca 2024 r., na terenie zespołu dworsko- parkowego w Brniu odbędzie się czwarta edycja Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa. Jego organizatorami są Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, a partnerami Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Tematem przewodnim wydarzenia jest szeroko pojęte bezpieczeństwo (m.in. w ruchu drogowym, przeciwpożarowe, zdrowotne), a każda edycja przebiega pod innym hasłem. W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na aspekt bezpieczeństwa rodzin i bezpieczeństwo międzypokoleniowe – dzieci, rodziców, dziadków. Przypomnienie ogólnych zasad bezpieczeństwa jest szczególnie ważne u progu rozpoczynających się wakacji i okresów urlopowych. Jak pokazują statystyki miesiące letnie to nie tylko czas wypoczynku, ale również czas, kiedy znacznie wzrasta liczba wypadków drogowych, utonięć, wypadkach w rolnictwie i innych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Chcemy ograniczyć liczbę tych zdarzeń poprzez edukację i zwiększenie świadomości mieszkańców na temat możliwych skutków podejmowanych przez nich działań. Podczas Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa zorganizowane zostaną m.in. pokazy działań ratowniczych w wykonaniu ratowników medycznych, strażaków oraz policjantów, konkursy z nagrodami na temat bezpiecznych zachowań z nagrodami dla dzieci i dorosłych, pokaz zabytkowych i unikatowych pojazdów, występy zespołów tańca nowoczesnego, strefa animacji dla dzieci. Na imprezie plenerowej nie zabraknie oczywiście kiełbasek z grilla oraz innych smakołyków przygotowanych między innymi przez członkinie kół gospodyń wiejskich. To tylko część atrakcji zaplanowanych na ten dzień - szczegółowe informacje na temat wydarzenia już wkrótce. Organizatorzy zachęcają koła gospodyń wiejskich, a także przedstawicieli organizacji, firm i instytucji, których działalność jest związana z tematyką przedsięwzięcia do wystawiania stoisk podczas IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa. Deklaracje udziału w  wydarzeniu i zamiar wystawienia stoiska prosimy zgłaszać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 na numer telefonu 14/642-24-31 wewn. 242 lub 243 w terminie do 31 maja 2024 r.