Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Bezpieczne ferie 2014

Bezpieczne ferie 2014

Bezpieczne ferie 2014

Już za kilka dni rozpoczynają się ferie zimowe. Wiele osób - w szczególności dzieci i młodzież - wybierze w tym okresie aktywny wypoczynek, spędzając wolny czas na świeżym powietrzu. Okres zimowych ferii, to również czas dalekich podróży, co wiąże się ze wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które będą przewozić dzieci na zimowiska. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przez ten okres czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, prowadząc działania pod nazwą „BEZPIECZNE FERIE 2014".

Wysyłając dziecko na zimowisko – skorzystajmy z KONTROLI AUTOKARU. Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą sprawdzać stan techniczny autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku zimowego. Sprawdzą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczną pojazdu. Autokary, które mają zostać sprawdzane na terenie naszego powiatu należy zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem do WRD KPP w Dąbrowie Tarnowskiej tel. 14 – 644 – 22 - 26.

Nie wszystkie dzieci jednak wyjadą na zorganizowany wypoczynek. Część pozostanie w miejscu zamieszkania. Rozmawiajmy z dzieckiem, dziecko świadome to dziecko bezpieczne! Uczulmy dziecko na zagrożenie związane z osobami nowo poznanymi. Ostrzeżmy dziecko o niebezpieczeństwie, jakie niosą za sobą narkotyki, papierosy, alkohol, pamiętając, że ferie sprzyjają pierwszym kontaktom z nimi. Przypomnijmy dzieciom o tym, że nie wolno ryzykować zjeżdżania z górek położonych w pobliżu dróg czy rzek i jezior. Nie organizujmy kuligu polegającego na doczepianiu sanek do samochodu lub traktora. To może być niebezpieczne! Zadbajmy o to, by dziecko nosiło elementy odblaskowe. Przypomnijmy dziecku podstawowe zasady drogowe obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię czy poruszania się wzdłuż ruchliwej drogi. Aby ferie minęły bezpiecznie, przede wszystkim sami musimy zadbać o własne bezpieczeństwo.

W 2014 roku terminy ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej z poszczególnych województw wyznaczono w następujących terminach:

• 20 stycznia - 2 lutego 2014 r: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,
• 27 stycznia – 9 lutego 2014 r: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
3 - 16 lutego 2014 r: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
• 17 lutego – 2 marca 2014 r: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Apelujemy do dzieci i młodzieży o rozwagę, a do rodziców i opiekunów zwracamy się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi, na to co robią ich pociechy w czasie wolnym.

Źródło: KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Już za kilka dni rozpoczynają się ferie zimowe. Wiele osób - w szczególności dzieci i młodzież - wybierze w tym okresie aktywny wypoczynek, spędzając wolny czas na świeżym powietrzu. Okres zimowych ferii, to również czas dalekich podróży, co wiąże się ze wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które będą przewozić dzieci na zimowiska. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przez ten okres czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, prowadząc działania pod nazwą „BEZPIECZNE FERIE 2014". Wysyłając dziecko na zimowisko – skorzystajmy z KONTROLI AUTOKARU. Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą sprawdzać stan techniczny autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku zimowego. Sprawdzą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczną pojazdu. Autokary, które mają zostać sprawdzane na terenie naszego powiatu należy zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem do WRD KPP w Dąbrowie Tarnowskiej tel. 14 – 644 – 22 - 26. Nie wszystkie dzieci jednak wyjadą na zorganizowany wypoczynek. Część pozostanie w miejscu zamieszkania. Rozmawiajmy z dzieckiem, dziecko świadome to dziecko bezpieczne! Uczulmy dziecko na zagrożenie związane z osobami nowo poznanymi. Ostrzeżmy dziecko o niebezpieczeństwie, jakie niosą za sobą narkotyki, papierosy, alkohol, pamiętając, że ferie sprzyjają pierwszym kontaktom z nimi. Przypomnijmy dzieciom o tym, że nie wolno ryzykować zjeżdżania z górek położonych w pobliżu dróg czy rzek i jezior. Nie organizujmy kuligu polegającego na doczepianiu sanek do samochodu lub traktora. To może być niebezpieczne! Zadbajmy o to, by dziecko nosiło elementy odblaskowe. Przypomnijmy dziecku podstawowe zasady drogowe obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię czy poruszania się wzdłuż ruchliwej drogi. Aby ferie minęły bezpiecznie, przede wszystkim sami musimy zadbać o własne bezpieczeństwo. W 2014 roku terminy ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej z poszczególnych województw wyznaczono w następujących terminach: • 20 stycznia - 2 lutego 2014 r: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,• 27 stycznia – 9 lutego 2014 r: podlaskie, warmińsko-mazurskie,• 3 - 16 lutego 2014 r: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,• 17 lutego – 2 marca 2014 r: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie. Apelujemy do dzieci i młodzieży o rozwagę, a do rodziców i opiekunów zwracamy się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi, na to co robią ich pociechy w czasie wolnym. Źródło: KPP w Dąbrowie Tarnowskiej