Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy.

Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy.

Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy.

15 grudnia 2011 młodzież klas II Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyła w spotkaniach z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej starszym sierżantem Agatą Bulwa. Głównym celem spotkania była troska o wzrost świadomości w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród młodych ludzi. Pani sierżant w bardzo ciekawy sposób przekazała uczniom informacje o dzisiejszych zagrożeniach cywilizacyjnych. Zwróciła uwagę na stare oraz pojawiające się w ostatnich latach formy przemocy fizycznej i psychicznej.

Mówiła o przestępstwach narkotykowych, kradzieżach cudzej rzeczy, rozbojach i wymuszeniach, a także o przestępstwach popełnianych w Internecie czy przez telefon komórkowy. Poinformowała młodzież o odpowiedzialności karnej nieletnich, podkreślając potrzebę odpowiedzialności każdego obywatela za swoje czyny. Szczególną uwagę zwróciła na formy pomocy w trudnych sytuacjach oferowanej przez różne instytucje i osoby, przede wszystkim policję i szkołę.

W następnym tygodniu pani starszy sierżant Agata Bulwa spotka się z młodzieżą klas II liceum i technikum. Spotkania te organizowane są w ramach konkursu „Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń".

 źródło: ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

15 grudnia 2011 młodzież klas II Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyła w spotkaniach z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej starszym sierżantem Agatą Bulwa. Głównym celem spotkania była troska o wzrost świadomości w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród młodych ludzi. Pani sierżant w bardzo ciekawy sposób przekazała uczniom informacje o dzisiejszych zagrożeniach cywilizacyjnych. Zwróciła uwagę na stare oraz pojawiające się w ostatnich latach formy przemocy fizycznej i psychicznej. Mówiła o przestępstwach narkotykowych, kradzieżach cudzej rzeczy, rozbojach i wymuszeniach, a także o przestępstwach popełnianych w Internecie czy przez telefon komórkowy. Poinformowała młodzież o odpowiedzialności karnej nieletnich, podkreślając potrzebę odpowiedzialności każdego obywatela za swoje czyny. Szczególną uwagę zwróciła na formy pomocy w trudnych sytuacjach oferowanej przez różne instytucje i osoby, przede wszystkim policję i szkołę. W następnym tygodniu pani starszy sierżant Agata Bulwa spotka się z młodzieżą klas II liceum i technikum. Spotkania te organizowane są w ramach konkursu „Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń".  źródło: ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej