Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2016"

Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2016"

Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2016

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w tym okresie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej przystępuje wzorem lat ubiegłych do akcji „Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2016".

W okresie tym umożliwiono zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Dąbrowie Tarnowskiej przy ul. Żabieńskiej 20 dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. 1000 - 1400 (po wcześniejszy uzgodnieniu terminu przez opiekunów pod nr tel. 14 642 61 10 lub 14 642 61 10).

W trakcie zwiedzania zostanie zaprezentowany sprzęt ratowniczo-gaśniczy służący strażakom do działań podczas pożarów, wypadków drogowych jak również innych miejscowych zagrożeń.

Podczas prezentacji sprzętu strażacy odpowiedzą na wszelkiego rodzaju pytania dotyczące zachowania się w przypadku zauważenia pożaru jak i w jego trakcie, udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach: czy to podczas pożaru, czy wypadku, czy podczas korzystania z wypoczynku nad wodą.

W komendzie PSP w Dąbrowie Tarnowskiej znajduje się również pomieszczenie tzw. "Bezpieczny Dom". Służy ono do zaprezentowania sposobu rozchodzenia się dymu w pomieszczeniach zamkniętych. W trakcie prezentacji omawiane są zasady poruszania się w pomieszczeniach zamkniętych, zadymionych. Uczestnicy wycieczek mają możliwość udziału w ćwiczeniach praktycznych, poruszając się drogami ewakuacyjnymi w kierunku wyjścia zgodnie ze znakami stosowanymi w ochronie przeciwpożarowej. Dym jest wytwarzany z wytwornic dyskotekowych i jest całkowicie niegroźny dla organizmu.

W przypadku wystąpienia sprzyjających warunków atmosferycznych jednostki OSP z terenu powiatu pomogą w budowaniu lodowisk czy ślizgawek. W tym celu należy skontaktować się z Urzędami Gmin i uzgodnić zakres, termin i sposób pomocy w przedsięwzięciach.

źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w tym okresie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej przystępuje wzorem lat ubiegłych do akcji „Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice 2016". W okresie tym umożliwiono zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Dąbrowie Tarnowskiej przy ul. Żabieńskiej 20 dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. 1000 - 1400 (po wcześniejszy uzgodnieniu terminu przez opiekunów pod nr tel. 14 642 61 10 lub 14 642 61 10). W trakcie zwiedzania zostanie zaprezentowany sprzęt ratowniczo-gaśniczy służący strażakom do działań podczas pożarów, wypadków drogowych jak również innych miejscowych zagrożeń. Podczas prezentacji sprzętu strażacy odpowiedzą na wszelkiego rodzaju pytania dotyczące zachowania się w przypadku zauważenia pożaru jak i w jego trakcie, udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach: czy to podczas pożaru, czy wypadku, czy podczas korzystania z wypoczynku nad wodą. W komendzie PSP w Dąbrowie Tarnowskiej znajduje się również pomieszczenie tzw. "Bezpieczny Dom". Służy ono do zaprezentowania sposobu rozchodzenia się dymu w pomieszczeniach zamkniętych. W trakcie prezentacji omawiane są zasady poruszania się w pomieszczeniach zamkniętych, zadymionych. Uczestnicy wycieczek mają możliwość udziału w ćwiczeniach praktycznych, poruszając się drogami ewakuacyjnymi w kierunku wyjścia zgodnie ze znakami stosowanymi w ochronie przeciwpożarowej. Dym jest wytwarzany z wytwornic dyskotekowych i jest całkowicie niegroźny dla organizmu. W przypadku wystąpienia sprzyjających warunków atmosferycznych jednostki OSP z terenu powiatu pomogą w budowaniu lodowisk czy ślizgawek. W tym celu należy skontaktować się z Urzędami Gmin i uzgodnić zakres, termin i sposób pomocy w przedsięwzięciach. źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej