Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Bezpiecznie na drogach Powiśla podczas akcji „Znicz-2015”

Bezpiecznie na drogach Powiśla podczas akcji „Znicz-2015”

Bezpiecznie na drogach Powiśla podczas akcji „Znicz-2015”

Podczas tegorocznej akcji „Znicz-2015" odbywającej się od 30 października do 2 listopada na drogach powiatu dąbrowskiego doszło jedynie do 9 kolizji. Nie odnotowano w tym okresie żadnego wypadku, jak też rannych osób. Mając na uwadze liczby z poprzedniego i obecnego roku, które są porównywalne, okres „Wszystkich Świętych" w bieżącym roku należy uznać za bezpieczny.

Podczas czterodniowej akcji nad bezpieczeństwem podróżnych na terenie Powiśla Dąbrowskiego czuwało blisko 150 policjantów. Głównym jej celem było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle.

Niestety nie obyło się bez ujawniania przez policjantów nietrzeźwych użytkowników dróg. Podczas akcji policjanci ujawnili 7 pijanych kierowców i rowerzystów, co jest liczbą porównywalną w stosunku do roku ubiegłego.

Wobec powyższego Policja nadal kieruje apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie ludzie. Policja apeluje również, do wszystkich użytkowników dróg, aby w przypadku zauważenia pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze lub podejrzenia kierowców pojazdów mogących prowadzić je w stanie nietrzeźwości, niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Pamiętajmy nadal o używaniu elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po drogach.

KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Podczas tegorocznej akcji „Znicz-2015" odbywającej się od 30 października do 2 listopada na drogach powiatu dąbrowskiego doszło jedynie do 9 kolizji. Nie odnotowano w tym okresie żadnego wypadku, jak też rannych osób. Mając na uwadze liczby z poprzedniego i obecnego roku, które są porównywalne, okres „Wszystkich Świętych" w bieżącym roku należy uznać za bezpieczny. Podczas czterodniowej akcji nad bezpieczeństwem podróżnych na terenie Powiśla Dąbrowskiego czuwało blisko 150 policjantów. Głównym jej celem było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle. Niestety nie obyło się bez ujawniania przez policjantów nietrzeźwych użytkowników dróg. Podczas akcji policjanci ujawnili 7 pijanych kierowców i rowerzystów, co jest liczbą porównywalną w stosunku do roku ubiegłego. Wobec powyższego Policja nadal kieruje apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie ludzie. Policja apeluje również, do wszystkich użytkowników dróg, aby w przypadku zauważenia pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze lub podejrzenia kierowców pojazdów mogących prowadzić je w stanie nietrzeźwości, niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112. Pamiętajmy nadal o używaniu elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po drogach. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej