Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Bezpieczny okres „Wszystkich Świętych” na drogach Powiśla

Bezpieczny okres „Wszystkich Świętych” na drogach Powiśla

Bezpieczny okres „Wszystkich Świętych” na drogach Powiśla

Podczas tegorocznej akcji „Znicz-2018” odbywającej się od 31 października do 4 listopada bieżącego roku na drogach powiatu dąbrowskiego doszło jedynie do 3 kolizji. Nie odnotowano w tym okresie żadnego wypadku, jak też rannych osób. Mając na uwadze wzrost natężenia ruchu pojazdów oraz osób pieszych okres „Wszystkich Świętych” w bieżącym roku należy uznać za bezpieczny.

Podczas pięciodniowej akcji głównym celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy było znacznie więcej niż zwykle. Ponadto, podczas działań policjanci udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa w związku z czym ujawnili łącznie 4 nietrzeźwych użytkowników dróg. Na terenie powiatu dąbrowskiego Policjanci przeprowadzili 672 badania na stan trzeźwości kierujących pojazdami.

Wobec powyższego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadal apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i nie ryzykowania jazdy pod jego wpływem. W przypadku zauważenia pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze lub podejrzenia ich kierowców o prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości, proszę o niezwłocznie informowanie o tym Policji na telefon alarmowy 112.

Pamiętajmy nadal o używaniu elementów odblaskowych, zarówno w dzień jak i po zmierzchu i nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie gdzie się poruszamy.

Źródło: KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Podczas tegorocznej akcji „Znicz-2018” odbywającej się od 31 października do 4 listopada bieżącego roku na drogach powiatu dąbrowskiego doszło jedynie do 3 kolizji. Nie odnotowano w tym okresie żadnego wypadku, jak też rannych osób. Mając na uwadze wzrost natężenia ruchu pojazdów oraz osób pieszych okres „Wszystkich Świętych” w bieżącym roku należy uznać za bezpieczny. Podczas pięciodniowej akcji głównym celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy było znacznie więcej niż zwykle. Ponadto, podczas działań policjanci udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa w związku z czym ujawnili łącznie 4 nietrzeźwych użytkowników dróg. Na terenie powiatu dąbrowskiego Policjanci przeprowadzili 672 badania na stan trzeźwości kierujących pojazdami. Wobec powyższego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadal apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i nie ryzykowania jazdy pod jego wpływem. W przypadku zauważenia pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze lub podejrzenia ich kierowców o prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości, proszę o niezwłocznie informowanie o tym Policji na telefon alarmowy 112. Pamiętajmy nadal o używaniu elementów odblaskowych, zarówno w dzień jak i po zmierzchu i nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie gdzie się poruszamy. Źródło: KPP w Dąbrowie Tarnowskiej