Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Biskup krytykuje ustawę o świadczeniach rodzinnych

Biskup krytykuje ustawę o świadczeniach rodzinnych

Biskup krytykuje ustawę o świadczeniach rodzinnych

Nowa ustawa o świadczeniach rodzinnych jest antyrodzinna - powiedział w Szczepanowie biskup Wiktor Skworc. Ordynariusz tarnowski przewodniczył w sobotę głównym uroczystościom odpustowym w miejscu urodzin św. Stanisława, głównego patrona Polski, diecezji tarnowskiej oraz patrona ładu moralnego.

- Niech troska o nasze rodziny oraz o religijny i moralny klimat w nich panujący stanie się owocem naszego spotkania z Chrystusem i z Jego wiernym naśladowcą – biskupem Stanisławem – powiedział w homilii ordynariusz tarnowski.

Biskup Skworc dodał, że praca kobiet w rodzinie powinna być dowartościowana. - Trud każdej kobiety związany urodzeniem i wychowaniem dziecka jest tak wielki, że nie może mu dorównać żadna praca zawodowa. Powinno to zostać zrozumiane w społeczeństwie, w państwie, w prawie pracy, tym bardziej, że grozi naszemu narodowi demograficzna katastrofa. Macierzyństwo kobiet powinno zostać zrozumiane jako wystarczający tytuł do moralnej i materialnej satysfakcji. "Nie wolno" kosztem tego, co się należy rodzinie ratować budżetu państwa. Dlatego razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich odrzucamy nową ustawę o świadczeniach rodzinnych, bo jest antyrodzinna! – uważa biskup tarnowski.

Sobotnie uroczystości zakończyły obchody 750-lecia kanonizacji św. Stanisława. Teraz rozpoczynają się obchody 925 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.

Źródło: RDN

Nowa ustawa o świadczeniach rodzinnych jest antyrodzinna - powiedział w Szczepanowie biskup Wiktor Skworc. Ordynariusz tarnowski przewodniczył w sobotę głównym uroczystościom odpustowym w miejscu urodzin św. Stanisława, głównego patrona Polski, diecezji tarnowskiej oraz patrona ładu moralnego. - Niech troska o nasze rodziny oraz o religijny i moralny klimat w nich panujący stanie się owocem naszego spotkania z Chrystusem i z Jego wiernym naśladowcą – biskupem Stanisławem – powiedział w homilii ordynariusz tarnowski. Biskup Skworc dodał, że praca kobiet w rodzinie powinna być dowartościowana. - Trud każdej kobiety związany urodzeniem i wychowaniem dziecka jest tak wielki, że nie może mu dorównać żadna praca zawodowa. Powinno to zostać zrozumiane w społeczeństwie, w państwie, w prawie pracy, tym bardziej, że grozi naszemu narodowi demograficzna katastrofa. Macierzyństwo kobiet powinno zostać zrozumiane jako wystarczający tytuł do moralnej i materialnej satysfakcji. "Nie wolno" kosztem tego, co się należy rodzinie ratować budżetu państwa. Dlatego razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich odrzucamy nową ustawę o świadczeniach rodzinnych, bo jest antyrodzinna! – uważa biskup tarnowski. Sobotnie uroczystości zakończyły obchody 750-lecia kanonizacji św. Stanisława. Teraz rozpoczynają się obchody 925 rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Źródło: RDN