Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Biskup Wiktor Skworc odwiedził chorych w salach szpitalnych

Biskup Wiktor Skworc odwiedził chorych w salach szpitalnych

Biskup Wiktor Skworc odwiedził chorych w salach szpitalnych

Pacjenci dąbrowskiego szpitala mieli nie lada gościa. Z okazji Światowego Dnia Chorego odwiedził ich biskup Wiktor Skworc. Ordynariusz diecezji tarnowskiej odprawił w szpitalnej kaplicy mszę świętą dla pacjentów i personelu medycznego. Światowy Dzień Chorego obchodzony był już po raz czternasty. Ustanowił go Papież Jan Paweł II w jedenastą rocznicę zamachu na swoje życie. Obchodzony jest zawsze 11 lutego w dzień Matki Bożej z Lourdes. Najważniejszym punktem dąbrowskich uroczystości była msza święta, którą biskup Skworc odprawił w szpitalnej kaplicy. Koncelebransami byli księża: Józef Poremba z Dąbrowy, Józef Przybycień ze Szczucina, Zdzisław Podstawa z Żabna oraz Zbigniew Szewczyk - kapelan dąbrowskiego szpitala. Ordynariusz mówił o potrzebie solidarności z cierpiącymi, ale także podkreślał znaczenie pracy personelu służby zdrowia.
Podczas mszy kaplica wypełniona była po brzegi. W liturgii uczestniczyli pacjenci, szpitalny personel oraz przedstawiciele samorządów. Wcześniej bp Wiktor Skworc odwiedził chorych w salach szpitalnych. Z wieloma zamienił kilka słów. Rozmawiał o stanie zdrowia i cierpieniu. W imieniu pacjentów podziękowania złożył mu Józef Boryczka ze Smęgorzowa. Także nieobecni w kaplicy pacjenci mieli szansę uczestniczenia w uroczystości. Nabożeństwo było bowiem transmitowane do wszystkich sal głównego pawilonu szpitala. Było to możliwe dzięki zainstalowanemu ostatnio radiowęzłowi, który wykonano dzięki staraniom ks. Józefa Poremby oraz Stowarzyszenia Ojca Pio Wspierania Służby Zdrowia, któremu przewodniczy Jerzy Streb. Instalację sfinansowano między innymi dzięki zbiórkom prowadzonym w parafiach, leżących na obszarze, który obejmuje dąbrowski szpital. Obchody Światowego Dnia Chorego odbywały się w całej diecezji. Msze święte organizowano we wszystkich placówkach opiekuńczoleczniczych prowadzonych przez Caritas. Organizacja ta przekazała także do wszystkich szpitali diecezji tarnowskiej obrazek Matki Bożej z sanktuarium w Adelaide w Australii, gdzie odbywały się centralne obchody tego dnia. Na obrazku został umieszczony fragment orędzia papieża Benedykta XVI z jego błogosławieństwem oraz błogosławieństwo biskupa Wiktora Skworca. (ANS)

Źródło: Gazeta Krakowska

Pacjenci dąbrowskiego szpitala mieli nie lada gościa. Z okazji Światowego Dnia Chorego odwiedził ich biskup Wiktor Skworc. Ordynariusz diecezji tarnowskiej odprawił w szpitalnej kaplicy mszę świętą dla pacjentów i personelu medycznego. Światowy Dzień Chorego obchodzony był już po raz czternasty. Ustanowił go Papież Jan Paweł II w jedenastą rocznicę zamachu na swoje życie. Obchodzony jest zawsze 11 lutego w dzień Matki Bożej z Lourdes. Najważniejszym punktem dąbrowskich uroczystości była msza święta, którą biskup Skworc odprawił w szpitalnej kaplicy. Koncelebransami byli księża: Józef Poremba z Dąbrowy, Józef Przybycień ze Szczucina, Zdzisław Podstawa z Żabna oraz Zbigniew Szewczyk - kapelan dąbrowskiego szpitala. Ordynariusz mówił o potrzebie solidarności z cierpiącymi, ale także podkreślał znaczenie pracy personelu służby zdrowia. Podczas mszy kaplica wypełniona była po brzegi. W liturgii uczestniczyli pacjenci, szpitalny personel oraz przedstawiciele samorządów. Wcześniej bp Wiktor Skworc odwiedził chorych w salach szpitalnych. Z wieloma zamienił kilka słów. Rozmawiał o stanie zdrowia i cierpieniu. W imieniu pacjentów podziękowania złożył mu Józef Boryczka ze Smęgorzowa. Także nieobecni w kaplicy pacjenci mieli szansę uczestniczenia w uroczystości. Nabożeństwo było bowiem transmitowane do wszystkich sal głównego pawilonu szpitala. Było to możliwe dzięki zainstalowanemu ostatnio radiowęzłowi, który wykonano dzięki staraniom ks. Józefa Poremby oraz Stowarzyszenia Ojca Pio Wspierania Służby Zdrowia, któremu przewodniczy Jerzy Streb. Instalację sfinansowano między innymi dzięki zbiórkom prowadzonym w parafiach, leżących na obszarze, który obejmuje dąbrowski szpital. Obchody Światowego Dnia Chorego odbywały się w całej diecezji. Msze święte organizowano we wszystkich placówkach opiekuńczoleczniczych prowadzonych przez Caritas. Organizacja ta przekazała także do wszystkich szpitali diecezji tarnowskiej obrazek Matki Bożej z sanktuarium w Adelaide w Australii, gdzie odbywały się centralne obchody tego dnia. Na obrazku został umieszczony fragment orędzia papieża Benedykta XVI z jego błogosławieństwem oraz błogosławieństwo biskupa Wiktora Skworca. (ANS) Źródło: Gazeta Krakowska