Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Blisko 80 tys. zł dla jednostek OSP z powiatu dąbrowskiego

Blisko 80 tys. zł dla jednostek OSP z powiatu dąbrowskiego

Blisko 80 tys. zł dla jednostek OSP z powiatu dąbrowskiego

Aż 2,6 mln zł z budżetu Województwa Małopolskiego trafi do 88 Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego województwa. W ubiegłym tygodniu, podczas sesji sejmiku radni zadecydowali o przyznaniu pieniędzy w ramach programu „Małopolskie Remizy 2016". To już kolejna edycja tego programu. W gronie dofinansowanych jednostek znalazły się trzy OSP z terenu powiatu dąbrowskiego.

Dotację otrzymały:

  • OSP Mędrzechów w kwocie 7 974,00 zł,
  • OSP Żelichów w kwocie 32 635,000 zł,
  • OSP Małec 37 828,00 zł.

 

W tegorocznej edycji do podziału było 2,6 mln zł. Dotacje na prace remontowe wynoszą 75,65 % wnioskowanych kwot. Dodatkowo wszystkie gminy, które spełniły wymogi formalne konkursu i zgłaszały chęć otrzymania dofinansowanie z WFOŚiGW w Krakowie są rekomendowane do przyznania dotacji przez fundusz.

Konkurs „Małopolskie Remizy" Województwo Małopolskiego ogłasza od 2009 r. Od 2013 r. jest on realizowany przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (WFOŚiGW), który współfinansuje prace z zakresu m.in. termomodernizacji, wymiany okien oraz drzwi, czy inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Warto podkreślić, ze „Małopolskie Remizy" to autorski i unikatowy program w skali całego kraju. Od 2009 r. w ramach konkursu „Małopolskie Remizy" wyremontowano 657 małopolskich remiz strażackich za blisko 24 mln zł.

www.malopolskie.pl/MS

Aż 2,6 mln zł z budżetu Województwa Małopolskiego trafi do 88 Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego województwa. W ubiegłym tygodniu, podczas sesji sejmiku radni zadecydowali o przyznaniu pieniędzy w ramach programu „Małopolskie Remizy 2016". To już kolejna edycja tego programu. W gronie dofinansowanych jednostek znalazły się trzy OSP z terenu powiatu dąbrowskiego. Dotację otrzymały: OSP Mędrzechów w kwocie 7 974,00 zł, OSP Żelichów w kwocie 32 635,000 zł, OSP Małec 37 828,00 zł.   W tegorocznej edycji do podziału było 2,6 mln zł. Dotacje na prace remontowe wynoszą 75,65 % wnioskowanych kwot. Dodatkowo wszystkie gminy, które spełniły wymogi formalne konkursu i zgłaszały chęć otrzymania dofinansowanie z WFOŚiGW w Krakowie są rekomendowane do przyznania dotacji przez fundusz. Konkurs „Małopolskie Remizy" Województwo Małopolskiego ogłasza od 2009 r. Od 2013 r. jest on realizowany przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (WFOŚiGW), który współfinansuje prace z zakresu m.in. termomodernizacji, wymiany okien oraz drzwi, czy inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Warto podkreślić, ze „Małopolskie Remizy" to autorski i unikatowy program w skali całego kraju. Od 2009 r. w ramach konkursu „Małopolskie Remizy" wyremontowano 657 małopolskich remiz strażackich za blisko 24 mln zł. www.malopolskie.pl/MS