Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Bogatsza "Malowana Chata"

Bogatsza "Malowana Chata"

Bogatsza

Tradycyjnie po święcie Bożego Ciała Powiśle Dąbrowskie tonąć będzie w kwiatach, żywych i malowanych specjalnie na konkurs "Malowana chata". Do Zalipia dołączą malarki z Niwek, Kłyża, Bolesława, Świebodzina i innych wiosek. Konkurs organizowany jest po raz 41. W tym roku patronat nad imprezą objął marszałek województwa małopolskiego.

Organizatorzy konkursu - Muzeum Etnograficzne- z wielkim zadowoleniem przyjęli wiadomość, iż Zarząd Województwa Małopolskiego wyasygnował sumę 30 tys. zł na pokrycie kosztów organizacji konkursu. Wysokość nagród wręczanych laureatom 41 edycji "Malowanej chaty" będzie wyższa od dotychczasowych skromnych kwot.
Komisji konkursowej towarzyszyć będą osoby zainteresowane tradycją ludową. Swój udział zapowiedzieli też dziennikarze z Danii, Holandii i Węgier. Komisja konkursowa zjawi się w domach malarek w piątek i w sobotę. W niedzielę - ogłoszenie wyników.

Źródło: inTARnet.pl/Dziennik Polski

Tradycyjnie po święcie Bożego Ciała Powiśle Dąbrowskie tonąć będzie w kwiatach, żywych i malowanych specjalnie na konkurs "Malowana chata". Do Zalipia dołączą malarki z Niwek, Kłyża, Bolesława, Świebodzina i innych wiosek. Konkurs organizowany jest po raz 41. W tym roku patronat nad imprezą objął marszałek województwa małopolskiego. Organizatorzy konkursu - Muzeum Etnograficzne- z wielkim zadowoleniem przyjęli wiadomość, iż Zarząd Województwa Małopolskiego wyasygnował sumę 30 tys. zł na pokrycie kosztów organizacji konkursu. Wysokość nagród wręczanych laureatom 41 edycji "Malowanej chaty" będzie wyższa od dotychczasowych skromnych kwot.Komisji konkursowej towarzyszyć będą osoby zainteresowane tradycją ludową. Swój udział zapowiedzieli też dziennikarze z Danii, Holandii i Węgier. Komisja konkursowa zjawi się w domach malarek w piątek i w sobotę. W niedzielę - ogłoszenie wyników. Źródło: inTARnet.pl/Dziennik Polski