1. Budżet Powiatu Dąbrowskiego na 2016 rok uchwalony!

Budżet Powiatu Dąbrowskiego na 2016 rok uchwalony!

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/19_Budzet_Powiatu_Dabrowskiego_na_2016_rok_uchwalony/sXIII004.jpg

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/19_Budzet_Powiatu_Dabrowskiego_na_2016_rok_uchwalony/sXIII007.jpg

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/19_Budzet_Powiatu_Dabrowskiego_na_2016_rok_uchwalony/sXIII017.jpg

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/19_Budzet_Powiatu_Dabrowskiego_na_2016_rok_uchwalony/sXIII013.jpg

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/19_Budzet_Powiatu_Dabrowskiego_na_2016_rok_uchwalony/sXIII014.jpg

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/19_Budzet_Powiatu_Dabrowskiego_na_2016_rok_uchwalony/sXIII020.jpg

• uchwałę w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Starosty Dąbrowskiego,
  • uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na rok 2015,
  • uchwałę w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2015-2025,
  • uchwałę w sprawie przyjęcia rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2016 rok,
  • uchwałę w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Korekcyjno-Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie na lata 2016-2020,
  • uchwałę w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016-2020.

17 grudnia 2015 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się XIII posiedzenie Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej w V kadencji, której głównym tematem było podjęcie uchwały budżetowej Powiatu Dąbrowskiego na 2016 rok. Obrady, w których uczestniczyło 16 radnych, prowadziła Barbara Pobiegło Przewodnicząca Rady Powiatu. Spośród zaproszonych gości obecni byli m.in.: insp. Andrzej Kupiec Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, bryg. Robert Kłósek Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Ryszard Pikul Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu, naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz przedstawiciele mediów. W części informacyjnej posiedzenia Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, złożył sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu z okresu działalności zarządu pomiędzy sesjami. Omówił także bieżącą działalność Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz istotne inwestycje i wydarzenia. Następnie radni przystąpili do procedury uchwalenia przyszłorocznego budżetu. W swoim wystąpieniu Starosta wnioskując o uchwalenie przedłożonego projektu omówił dochody, wydatki i ważniejsze zadania inwestycyjne, które są przewidziane do realizacji w przyszłym roku. Projekt budżetu był szczegółowo omawiany na komisjach Rady Powiatu. Uchwalenie budżetu na rok 2016 poprzedziło odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie – Zespół w Tarnowie w sprawie zaopiniowania projektu uchwały budżetowej Powiatu Dąbrowskiego na rok 2016, opinii o możliwości finansowania deficytu przedstawionego w projekcie Uchwały Budżetowej Powiatu Dąbrowskiego na 2016 rok oraz opinii do projektu uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Dąbrowskiego. Przewodniczący poszczególnych Komisji Rady Powiatu również odczytali opinie komisji, w których pozytywnie ustosunkowali się do projektu uchwały budżetowej na przyszły rok. Po dyskusji przystąpiono do głosowania. Za uchwałą budżetową głosowało 15 radnych, a 1 radny wstrzymał się od głosu. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski podziękował radnym za przyjęcie i przegłosowanie uchwały budżetowej. W uchwale budżetowej ustalono dochody budżetu Powiatu Dąbrowskiego na 2016 rok w łącznej kwocie 43.760.421 zł, w tym dochody bieżące na kwotę 37.763.328 zł oraz dochody majątkowe na kwotę 5.997.093 zł. Ustalono również wydatki budżetu Powiatu Dąbrowskiego na 2016 rok w łącznej kwocie 47.847.211 zł, z tego wydatki bieżące na kwotę 34.709.022 zł oraz wydatki majątkowe na kwotę 13.138.189 zł. W ramach wydatków majątkowych, w 2016 roku na infrastrukturę drogową zostanie przeznaczone 11.398.189 zł. Na czwartkowym posiedzeniu Rady Powiatu Dąbrowskiego podjęto następujące uchwały: uchwałę w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Starosty Dąbrowskiego, uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na rok 2015, uchwałę w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2015-2025, uchwałę w sprawie przyjęcia rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2016 rok, uchwałę w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Korekcyjno-Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie na lata 2016-2020, uchwałę w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016-2020. Podczas sesji przedstawiono również sprawozdanie z działalności Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej za I półrocze 2015 r. Na zakończenie obrad Barbara Pobiegło Przewodnicząca Rady Powiatu oraz Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski złożyli wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.