1. Budżet Powiatu Dąbrowskiego na 2024 rok uchwalony!

Budżet Powiatu Dąbrowskiego na 2024 rok uchwalony!

• przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2024-2030 wraz z autopoprawką,
  • zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2023 rok,
  • zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2023-2030,
  • przyjęcia Strategii Rozwoju Powiatu Dąbrowskiego na lata 2023-2030,
  • wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu i zawarcie kolejnej umowy najmu z dotychczasowym najemcą,
  • zatwierdzenia planu pracy Komisji Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju Regionalnego Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2024 rok,
  • zatwierdzenia planu pracy Komisji Edukacji i Polityki Społecznej Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2024 rok,
  • zatwierdzenia rocznego planu pracy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2024 rok,
  • zatwierdzenia planu pracy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2024 rok,
  • zatwierdzenia rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2024 rok,
  • przyjęcia planu pracy Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2024 rok,
  • przyjęcia do realizacji Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2024-2026,
  • wyrażenia woli do przystąpienia i realizacji projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 – Priorytet 6, Działanie 6.26 Integracja społeczna osób w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, Typ projektu: A. Działania mające na celu integrację osób w szczególnej sytuacji realizowane przez gminy i powiaty,
  • ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu dąbrowskiego na okres 1 stycznia 2024-31 marca 2024 r.

28 grudnia 2023 roku w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się LV Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego VI kadencji, podczas której radni uchwalili budżet Powiatu Dąbrowskiego na przyszły rok. Zaplanowano dochody budżetu o łącznej kwocie 107 015 154,71 zł, w tym dochody majątkowe 33 788 974,07 zł. Planowane wydatki to kwota 117 866 928,37 zł, w tym wydatki majątkowe na kwotę 52 229 095,53 zł. Obrady, w których uczestniczyło 17 radnych, Sekretarz Powiatu dr Anna Mikos, Skarbnik Powiatu Maria Sztorc, Radca Prawny Urzędu Jerzy Pociecha i zaproszeni goście, poprowadziła Przewodnicząca Rady dr Marta Chrabąszcz. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych odczytał Wicestarosta Krzysztof Bryk. Dyrektor Zarządu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej Marcin Szentaler omówił przebieg akcji zimowej na drogach powiatowych oraz inwestycje i remonty prowadzone na drogach powiatowych w bieżącym roku. Na wczorajszej sesji podjęto uchwałę Budżetową Powiatu Dąbrowskiego na 2024 rok wraz z autopoprawką oraz uchwały w sprawie: przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2024-2030 wraz z autopoprawką, zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2023 rok, zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2023-2030, przyjęcia Strategii Rozwoju Powiatu Dąbrowskiego na lata 2023-2030, wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu i zawarcie kolejnej umowy najmu z dotychczasowym najemcą, zatwierdzenia planu pracy Komisji Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju Regionalnego Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2024 rok, zatwierdzenia planu pracy Komisji Edukacji i Polityki Społecznej Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2024 rok, zatwierdzenia rocznego planu pracy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2024 rok, zatwierdzenia planu pracy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2024 rok, zatwierdzenia rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2024 rok, przyjęcia planu pracy Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej na 2024 rok, przyjęcia do realizacji Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2024-2026, wyrażenia woli do przystąpienia i realizacji projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 – Priorytet 6, Działanie 6.26 Integracja społeczna osób w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, Typ projektu: A. Działania mające na celu integrację osób w szczególnej sytuacji realizowane przez gminy i powiaty, ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu dąbrowskiego na okres 1 stycznia 2024-31 marca 2024 r. Podjęto także uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2023 roku.