Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Budowa mostu na rzece Wisła idzie pełną parą

Budowa mostu na rzece Wisła idzie pełną parą

Budowa mostu na rzece Wisła idzie pełną parą

Trwa budowa długo wyczekiwanego mostu na rzece Wisła, który połączy dwa województwa małopolskie i świętokrzyskie. Zarys elementów składowych mostu jest bardzo widoczny.

Jest deklaracja obu województw, iż przeprawa promowa będzie funkcjonować przez cały okres budowy mostu. Przemieszczanie się pojazdów na placu budowy w celu dojazdów do promu będzie możliwe dzięki specjalnie wykonanym przez wykonawcę tak zwanym bajpasom.

Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, który 20 listopada 2019 roku, brał udział w poświęceniu i otwarciu nowo wyremontowanej remizy OSP w Gręboszowie, również udał się z wizytą na plac budowy mostu, aby osobiście zobaczyć postęp prac przy inwestycji. Towarzyszyli mu poseł ziemi dąbrowskiej Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk wraz z członkiem Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzejem Gizą, a także Wójt gminy Gręboszów Krzysztof Gil wraz z radnymi tamtejszej gminy oraz lokalni mieszkańcy.

Przeprawa w Borusowej na DW 973 ma mieć 677 metrów długości, jezdnię o szerokości 7 metrów i dwa pasy ruchu. Z myślą o pieszych i rowerzystach, wzdłuż mostu powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Inwestycja zastąpi przeprawę promową, która łączy Borusową z Nowym Korczynem i ułatwi komunikację województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

Całkowita wartość umowy na wykonanie robót budowlanych została ustalona na kwotę ponad 53 mln zł, z czego ponad 27 mln zł to środki, które przekaże Województwo Małopolskie. Obecnie postęp wszystkich prac jest wykonany w ponad 20 %, a koszty poniesione do tej pory to ponad 7 mln zł. Planowany termin oddania mostu do użytku to listopad przyszłego roku.

gd

Trwa budowa długo wyczekiwanego mostu na rzece Wisła, który połączy dwa województwa małopolskie i świętokrzyskie. Zarys elementów składowych mostu jest bardzo widoczny. Jest deklaracja obu województw, iż przeprawa promowa będzie funkcjonować przez cały okres budowy mostu. Przemieszczanie się pojazdów na placu budowy w celu dojazdów do promu będzie możliwe dzięki specjalnie wykonanym przez wykonawcę tak zwanym bajpasom. Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, który 20 listopada 2019 roku, brał udział w poświęceniu i otwarciu nowo wyremontowanej remizy OSP w Gręboszowie, również udał się z wizytą na plac budowy mostu, aby osobiście zobaczyć postęp prac przy inwestycji. Towarzyszyli mu poseł ziemi dąbrowskiej Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk wraz z członkiem Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzejem Gizą, a także Wójt gminy Gręboszów Krzysztof Gil wraz z radnymi tamtejszej gminy oraz lokalni mieszkańcy. Przeprawa w Borusowej na DW 973 ma mieć 677 metrów długości, jezdnię o szerokości 7 metrów i dwa pasy ruchu. Z myślą o pieszych i rowerzystach, wzdłuż mostu powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Inwestycja zastąpi przeprawę promową, która łączy Borusową z Nowym Korczynem i ułatwi komunikację województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Całkowita wartość umowy na wykonanie robót budowlanych została ustalona na kwotę ponad 53 mln zł, z czego ponad 27 mln zł to środki, które przekaże Województwo Małopolskie. Obecnie postęp wszystkich prac jest wykonany w ponad 20 %, a koszty poniesione do tej pory to ponad 7 mln zł. Planowany termin oddania mostu do użytku to listopad przyszłego roku. gd