Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Budowa strażnicy w powiecie rozpocznie się w 2018 roku

Budowa strażnicy w powiecie rozpocznie się w 2018 roku

Budowa strażnicy w powiecie rozpocznie się w 2018 roku

W piątek, 30 czerwca 2017 roku w powiecie dąbrowskim gościł Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Bębenek. Podczas spotkania ze starostą dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim i Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej bryg. Robertem Kłóskiem omówiono sprawy związane z bardzo ważną inwestycją jaką jest budowa nowoczesnej strażnicy wraz z magazynem przeciwpowodziowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Obecna siedziba straży jest niewystarczająca do aktualnych potrzeb wynikających z charakteru naszego regionu.

Jednym z priorytetów działań samorządu powiatowego jest bezpieczeństwo mieszkańców. Od wielu lat zabiegamy o budowę strażnicy wraz z magazynem przeciwpowodziowym. Brakuje magazynu przeciwpowodziowego, który jest niezwykle potrzebny przy występujących coraz częściej w naszym regionie podtopieniach i powodziach – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski.

Na spotkaniu ustalono, że samorząd powiatowy sfinansuje dostosowanie projektu strażnicy do obecnie obowiązujących wymogów i przepisów, jakie powinny spełniać strażnice, ustalonych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Starosta Tadeusz Kwiatkowski zapewnił, że samorząd powiatowy przekaże Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej środki finansowe na ten cel w wysokości 100 tys. zł.

To kolejny ważny krok do powstania nowoczesnej siedziby straży pożarnej w naszym powiecie. W 2012 roku samorząd powiatowy przekazał 130 tys. zł na dokumentację projektowo – kosztorysową.

files/aktualnosci/2017/07_Lipiec/05_Budowa_straznicy_w_powiecie_coraz_blizej/DSC_4564.JPG

Dzięki temu, że inwestycja została przygotowana wcześniej, tj. jako jedyna posiada pozwolenie na budowę i własną działkę, dlatego tylko ta inwestycja będzie realizowana w naszym województwie – mówi Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marek Bębenek.

Środki na tę inwestycję są już zaplanowane na 2018 rok i ogłoszenie przetargu może nastąpić już z początkiem przyszłego roku.

mags

W piątek, 30 czerwca 2017 roku w powiecie dąbrowskim gościł Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Bębenek. Podczas spotkania ze starostą dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim i Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej bryg. Robertem Kłóskiem omówiono sprawy związane z bardzo ważną inwestycją jaką jest budowa nowoczesnej strażnicy wraz z magazynem przeciwpowodziowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Obecna siedziba straży jest niewystarczająca do aktualnych potrzeb wynikających z charakteru naszego regionu. Jednym z priorytetów działań samorządu powiatowego jest bezpieczeństwo mieszkańców. Od wielu lat zabiegamy o budowę strażnicy wraz z magazynem przeciwpowodziowym. Brakuje magazynu przeciwpowodziowego, który jest niezwykle potrzebny przy występujących coraz częściej w naszym regionie podtopieniach i powodziach – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski. Na spotkaniu ustalono, że samorząd powiatowy sfinansuje dostosowanie projektu strażnicy do obecnie obowiązujących wymogów i przepisów, jakie powinny spełniać strażnice, ustalonych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Starosta Tadeusz Kwiatkowski zapewnił, że samorząd powiatowy przekaże Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej środki finansowe na ten cel w wysokości 100 tys. zł. To kolejny ważny krok do powstania nowoczesnej siedziby straży pożarnej w naszym powiecie. W 2012 roku samorząd powiatowy przekazał 130 tys. zł na dokumentację projektowo – kosztorysową. Dzięki temu, że inwestycja została przygotowana wcześniej, tj. jako jedyna posiada pozwolenie na budowę i własną działkę, dlatego tylko ta inwestycja będzie realizowana w naszym województwie – mówi Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marek Bębenek. Środki na tę inwestycję są już zaplanowane na 2018 rok i ogłoszenie przetargu może nastąpić już z początkiem przyszłego roku. mags