Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Celebrujmy razem Święto Małopolski!

Celebrujmy razem Święto Małopolski!

Celebrujmy razem Święto Małopolski!
Przed nami wyjątkowe wydarzenia, warsztaty, wystawy, przeglądy artystyczne, festiwale, spotkania kulturalne i koncerty, a wszystko to w ramach obchodów Święta Małopolski.
 
Ta inicjatywa ma służyć budowaniu wspólnoty Małopolan i umacniać tworzące je więzi. W tym roku, po czasie pandemicznej izolacji i zamknięcia w domach, to szczególnie ważne. To także okazja do promocji pięknych walorów naszego regionu. Zapraszam do wspólnego świętowania przez cały czerwiec! - mówi marszałek Witold Kozłowski.
 
Od 2009 roku, każdego 10 czerwca z inicjatywy samorządu województwa, Małopolska obchodzi swoje Święto! Data wydarzenia nie jest przypadkowa – została ustanowiona dla upamiętnienia trzech ważnych rocznic: 30-lecia Mszy papieskiej na krakowskich Błoniach w trakcie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, 20-lecia wolnej Polski i 10-lecia Samorządu Regionalnego.
 
W 2022 roku, ten wyjątkowy czas Małopolanie po raz kolejny będą mogli celebrować przez cały miesiąc.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez województwo wspólnie z małopolskimi instytucjami i jednostkami w całym regionie (sprawdź kalendarz wydarzeń TUTAJ).

Głównym punktem obchodów Święta Małopolski będzie uroczysta gala w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, podczas której przedstawiciele władz samorządowych województwa uhonorują zasłużonych dla Małopolski. Niemniej ważnym wydarzeniem będzie Małopolski Festiwalu Smaku, który zostanie zainaugurowany 12 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

10 czerwca ruszy także internetowy quiz wiedzy o Małopolsce, na stronie https://malopolskapoleca.pl/ będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat regionu i wygrać nagrody – w tym vouchery i bilety do atrakcyjnych miejsc w Małopolsce.

Dołącz do wspólnego świętowania!

Biuro Prasowe UMWM

Przed nami wyjątkowe wydarzenia, warsztaty, wystawy, przeglądy artystyczne, festiwale, spotkania kulturalne i koncerty, a wszystko to w ramach obchodów Święta Małopolski.   Ta inicjatywa ma służyć budowaniu wspólnoty Małopolan i umacniać tworzące je więzi. W tym roku, po czasie pandemicznej izolacji i zamknięcia w domach, to szczególnie ważne. To także okazja do promocji pięknych walorów naszego regionu. Zapraszam do wspólnego świętowania przez cały czerwiec! - mówi marszałek Witold Kozłowski.   Od 2009 roku, każdego 10 czerwca z inicjatywy samorządu województwa, Małopolska obchodzi swoje Święto! Data wydarzenia nie jest przypadkowa – została ustanowiona dla upamiętnienia trzech ważnych rocznic: 30-lecia Mszy papieskiej na krakowskich Błoniach w trakcie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, 20-lecia wolnej Polski i 10-lecia Samorządu Regionalnego.   W 2022 roku, ten wyjątkowy czas Małopolanie po raz kolejny będą mogli celebrować przez cały miesiąc. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez województwo wspólnie z małopolskimi instytucjami i jednostkami w całym regionie (sprawdź kalendarz wydarzeń TUTAJ). Głównym punktem obchodów Święta Małopolski będzie uroczysta gala w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, podczas której przedstawiciele władz samorządowych województwa uhonorują zasłużonych dla Małopolski. Niemniej ważnym wydarzeniem będzie Małopolski Festiwalu Smaku, który zostanie zainaugurowany 12 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. 10 czerwca ruszy także internetowy quiz wiedzy o Małopolsce, na stronie https://malopolskapoleca.pl/ będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat regionu i wygrać nagrody – w tym vouchery i bilety do atrakcyjnych miejsc w Małopolsce. Dołącz do wspólnego świętowania! Biuro Prasowe UMWM