1. Centrum Aktywności Lokalnej z wizytą w PCPR

Centrum Aktywności Lokalnej z wizytą w PCPR

W dniach od 26 do 28 marca 2012 roku Uczestnicy Projektu „Centrum Aktywności Lokalnej" realizowanego przez Stowarzyszenie B-4 z Rzeszowa, z siedzibą zamiejscową w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyli w warsztatach kompetencji społecznych, które poprowadzone zostały przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczestnicy projektu, którymi są osoby niepobierające renty, będące w wieku produkcyjnym od 15 do 64 lat, posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, i pozostają bez zatrudnienia, zostali podzieleni na trzy dziesięcioosobowe grupy. Dwie pierwsze grupy w dniach 26 i 27 marca br. poprowadzone zostały przez Panią Agnieszkę Anioł – Głuszek, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. Trzeciej grupie, w dniu 28 marca 2012 roku informacje o działalności PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej na rzecz osób niepełnosprawnych przekazała Pani Marzena Gubernat – Konsultant ds. Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy uczestnicy projektu „Centrum Aktywności Lokalnej", w trakcie warsztatów zostali wyposażeniu w publikacje opracowane przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej w tym w: „Informator na rzecz osób niepełnosprawnych", „Środowiskowy System Wsparcia" oraz publikację dotyczącą realizowanego przez PCPR projektu systemowego „Dobra Przyszłość" o którym więcej można dowiedzieć się na stronie www.pcprdt.pl Ponadto osoby prowadzące warsztaty udzieliły ich uczestnikom szczegółowych informacji na temat realizowanych przez Centrum zadań z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, udostępniły wnioski i zapoznały ze stroną internetową PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej, na której znaleźć można wszystkie potrzebne informacje dotyczące różnych form pomocy dziecku i rodzinie, organizowania pieczy zastępczej, wsparcia osób starszych i niepełnosprawnych. Istnieje również możliwość pobrania z tejże strony niezbędnych wniosków i dokumentów. Na zakończenie warsztatów, uczestniczy zostali oprowadzeni po siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowego Zespołu Do Orzekania o Niepełnosprawności w Dąbrowie Tarnowskiej w trakcie, którego to zwiedzania mieli możliwość poznania poszczególnych pracowników odpowiedzialnych za realizacje zadań na rzecz osób niepełnosprawnych.