Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Centrum Polonii zaprasza na wystawę malarską

Centrum Polonii zaprasza na wystawę malarską

Centrum Polonii zaprasza na wystawę malarską

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu zaprasza na wystawę prac malarskich Ewy Łazowskiej i Stefana Strońskiego. Wystawę można oglądać codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy tej powiatowej instytucji kultury. Serdecznie zapraszamy!

Ewa Łazowska jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku tkactwo artystyczne. Zajmuje się malarstwem olejnym. Artystyka tworzy obrazy z kawałków materiałów, gobeliny tkane z wełny i innych rodzajów przędz, jak też biżuterię. Wykonuje również pisanki tradycyjną metodą woskową, za które była wielokrotnie nagradzana w Regionalnym Konkursie na Pisankę i Plastykę Obrzędową. Działa w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego przy Dąbrowskim Domu Kultury.

Stefan Stroński to dąbrowianin. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych oraz Studium Konserwacji Mebli i Wyrobów Snycerskich w Tarnowie. Jego obrazy prezentują portrety i martwą naturę. Wykonuje je kredką. Wielokrotnie uczestniczył w wystawach zbiorowych w Dąbrowskim Domu Kultury. Był też m.in. uczestnikiem IV Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Barwy Dąbrowy" w 2014 roku, w którym uczestniczyło 14 artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi. Działa w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego przy Dąbrowskim Domu Kultury. Stefan Stroński jest synem Ewy Łazowskiej.

Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu/mags

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu zaprasza na wystawę prac malarskich Ewy Łazowskiej i Stefana Strońskiego. Wystawę można oglądać codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy tej powiatowej instytucji kultury. Serdecznie zapraszamy! Ewa Łazowska jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku tkactwo artystyczne. Zajmuje się malarstwem olejnym. Artystyka tworzy obrazy z kawałków materiałów, gobeliny tkane z wełny i innych rodzajów przędz, jak też biżuterię. Wykonuje również pisanki tradycyjną metodą woskową, za które była wielokrotnie nagradzana w Regionalnym Konkursie na Pisankę i Plastykę Obrzędową. Działa w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego przy Dąbrowskim Domu Kultury. Stefan Stroński to dąbrowianin. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych oraz Studium Konserwacji Mebli i Wyrobów Snycerskich w Tarnowie. Jego obrazy prezentują portrety i martwą naturę. Wykonuje je kredką. Wielokrotnie uczestniczył w wystawach zbiorowych w Dąbrowskim Domu Kultury. Był też m.in. uczestnikiem IV Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Barwy Dąbrowy" w 2014 roku, w którym uczestniczyło 14 artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi. Działa w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego przy Dąbrowskim Domu Kultury. Stefan Stroński jest synem Ewy Łazowskiej. Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu/mags