Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Centrum za pieniądze samorządu

Centrum za pieniądze samorządu

Starostwo powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej nie składa broni w dążeniu do utworzenia Centrum Powiadamiania Ratunkowego na Powiślu. Mimo wcześniejszych zapowiedzi i obietnic inwestycja nie zostanie dofinansowana z budżetu państwa – mówi starosta Krzysztof Kaczmarski. Obecnie trwają konsultacje, po zakończeniu których będzie znana lokalizacja dąbrowskiego CPR-u. 

Rozważane są bowiem aż cztery możliwości: Centrum przy Straży Pożarnej, Policji, Pogotowiu bądź osobne ale oczywiście koordynujące działania poszczególnych służb. Samorządowcy zabezpieczyli pieniądze na wykonanie pierwszych prac. O tym, że Centrum Powiadamiania Ratunkowego jest potrzebne nie ma chyba sensu przekonywać. Wystarczy spojrzeć na położenie Dąbrowy Tarnowskiej, która leży przy jednej z najbardziej ruchliwych tras regionu – drodze krajowej nr 73 Tarnów – Kielce. 

Starostwo powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej nie składa broni w dążeniu do utworzenia Centrum Powiadamiania Ratunkowego na Powiślu. Mimo wcześniejszych zapowiedzi i obietnic inwestycja nie zostanie dofinansowana z budżetu państwa – mówi starosta Krzysztof Kaczmarski. Obecnie trwają konsultacje, po zakończeniu których będzie znana lokalizacja dąbrowskiego CPR-u.  Rozważane są bowiem aż cztery możliwości: Centrum przy Straży Pożarnej, Policji, Pogotowiu bądź osobne ale oczywiście koordynujące działania poszczególnych służb. Samorządowcy zabezpieczyli pieniądze na wykonanie pierwszych prac. O tym, że Centrum Powiadamiania Ratunkowego jest potrzebne nie ma chyba sensu przekonywać. Wystarczy spojrzeć na położenie Dąbrowy Tarnowskiej, która leży przy jednej z najbardziej ruchliwych tras regionu – drodze krajowej nr 73 Tarnów – Kielce.