Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Certyfikat "Powiat Otwarty na Fundusze Strukturalne"

Certyfikat "Powiat Otwarty na Fundusze Strukturalne"

Certyfikat

W piątek 13.10.2006 r. w Starostwie Powiatowym w Bochni odbyła się regionalna konferencja zorganizowana przez Związek Powiatów Polskich wraz z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego. W ramach konferencji zostały przedstawione zagadnienia związane z tematyką Funduszy Unijnych.

Podczas seminarium wręczone zostały certyfikaty ZPP dla „Gmin/Powiatów otwartych na fundusze strukturalne". Z rąk Ludwika Węgrzyna - Prezesa Zarządu Związku Powiatów Polskich , certyfikat odebrał Krzysztof Kaczmarski - Starosta Dąbrowski.

Powiat Dąbrowski jako jeden z 4 w województwie małopolskim uzyskał certyfikat w konkursie. Ponadto indywidualne certyfikaty otrzymali pracownicy Starostwa zajmujący się pozyskiwaniem funduszy unijnych – Mariola Włodarczyk oraz Mateusz Rzeźniewski.

Celem konkursu jest promowanie tych samorządów, które skutecznie aplikują o środki zewnętrzne, mają dobrze przygotowaną kadrę, infrastrukturę techniczną niezbędną do profesjonalnego pozyskiwania informacji, przygotowywania wniosków, a następnie zarządzania projektami oraz podejmują efektywną współpracę z innymi podmiotami w celu pozyskania i wykorzystania tych środków. Gminy i powiaty, które zwyciężyły, w tym konkursie otrzymają certyfikat Gminy/Powiatu otwartego na fundusze strukturalne, dzięki czemu wykazać się będą mogły w trakcie aplikowania o środki unijne spełnieniem wymogu posiadania odpowiedniego potencjału i doświadczenia w zarządzaniu projektami.

W piątek 13.10.2006 r. w Starostwie Powiatowym w Bochni odbyła się regionalna konferencja zorganizowana przez Związek Powiatów Polskich wraz z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego. W ramach konferencji zostały przedstawione zagadnienia związane z tematyką Funduszy Unijnych. Podczas seminarium wręczone zostały certyfikaty ZPP dla „Gmin/Powiatów otwartych na fundusze strukturalne". Z rąk Ludwika Węgrzyna - Prezesa Zarządu Związku Powiatów Polskich , certyfikat odebrał Krzysztof Kaczmarski - Starosta Dąbrowski. Powiat Dąbrowski jako jeden z 4 w województwie małopolskim uzyskał certyfikat w konkursie. Ponadto indywidualne certyfikaty otrzymali pracownicy Starostwa zajmujący się pozyskiwaniem funduszy unijnych – Mariola Włodarczyk oraz Mateusz Rzeźniewski. Celem konkursu jest promowanie tych samorządów, które skutecznie aplikują o środki zewnętrzne, mają dobrze przygotowaną kadrę, infrastrukturę techniczną niezbędną do profesjonalnego pozyskiwania informacji, przygotowywania wniosków, a następnie zarządzania projektami oraz podejmują efektywną współpracę z innymi podmiotami w celu pozyskania i wykorzystania tych środków. Gminy i powiaty, które zwyciężyły, w tym konkursie otrzymają certyfikat Gminy/Powiatu otwartego na fundusze strukturalne, dzięki czemu wykazać się będą mogły w trakcie aplikowania o środki unijne spełnieniem wymogu posiadania odpowiedniego potencjału i doświadczenia w zarządzaniu projektami.