Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Chcą dyngusa bez ... Wody

Chcą dyngusa bez ... Wody

Chcą dyngusa bez ... Wody

Nie tylko SLD przeżywa ciężkie chwile. Wielkie zamieszanie zapanowało w Tarnowie i okolicach, w szeregach PSL. Jest to tym boleśniejsze dla tej partii, że nasz region jest przecież kolebką ruchu ludowego. Paweł Augustyn - prezes Małopolskiej Izby Rolniczej, przewodniczący Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników a do listopada ub.r. wiceprezes małopolskiego PSL zawarł właśnie porozumienie z Ligą Polskich Rodzin. Niektórzy działacze PSL o utratę kilkuset działaczy obwiniają szefa regionalnej struktury - posła Wiesława Wodę, żądając jego ustąpienia.

Przypomnijmy, w listopadzie sąd koleżeński na wniosek posła Wody usunął z szeregów partii senatora Józefa Sztorca. Wraz z nim i Pawłem Augustynem legitymacje partyjne złożyło blisko 300 dotychczasowych członków PSL w regionie tarnowskim. Ostatnio senator został przywrócony w prawach członka przez kongres PSLu, decyzję tę jednak podważa - zdaniem autorów wystąpienia - Wiesław Woda. Jest on też - ich zdaniem - sprawcą wycofania się z partii Bogdana Pęka i autorem pomówień adresowanych pod adresem legendarnego przywódcy ruchu ludowego Władysława Żabińskiego.
Poseł Woda uważa te zarzuty za niepoważne. "Nie oni mnie powoływali i nie oni będą odwoływać" - dodaje, zauważając, że większa część z osób, które go oskarżają prawdopodobnie nie są już nawet członkami partii.

Paweł Augustyn nie ma złudzeń. W tym składzie zarządu partii w regionie PSL przestaje być atrakcyjnym partnerem dla Związku Młodych Rolników. Nie wyklucza jednak współpracy z ludowcami a nawet takiej współpracy sobie życzy. W tym momencie uważa jednak, że to Liga zapewnia ochronę interesów mieszkańców wsi. Związek Młodych Rolników ma około 210-ciu członków w Małopolsce. W ramach współpracy z LPR włączą się oni teraz m.in. w akcję propagandową Ligi, zbieranie podpisów, a być może związkowcy zapiszą się do partii – dla prezesa zarządu krajowego Ligi Marka Kotlinowskiego – ta współpraca jest bardzo ważna.
Liga Polskich Rodzin zaprezentowała dziś listę swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W okręgu małopolsko - świętokrzyskim otwiera ją wiceprezes zarządu krajowego ugrupowania Bogdan Pęk. Na czwartym miejscu listy jest dr Zbigniew Martyka. To tarnowski radny, ordynator szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Według szefa sztabu Ligi popierają go struktury partii z Wieliczki, Brzeska, Bochni i powiatu tarnowskiego oraz samego Tarnowa. Liga liczy, że zdobędzie w okręgu 2 mandaty w Europarlamencie.

Źródło: Okay/RDN/MAKS

Nie tylko SLD przeżywa ciężkie chwile. Wielkie zamieszanie zapanowało w Tarnowie i okolicach, w szeregach PSL. Jest to tym boleśniejsze dla tej partii, że nasz region jest przecież kolebką ruchu ludowego. Paweł Augustyn - prezes Małopolskiej Izby Rolniczej, przewodniczący Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników a do listopada ub.r. wiceprezes małopolskiego PSL zawarł właśnie porozumienie z Ligą Polskich Rodzin. Niektórzy działacze PSL o utratę kilkuset działaczy obwiniają szefa regionalnej struktury - posła Wiesława Wodę, żądając jego ustąpienia. Przypomnijmy, w listopadzie sąd koleżeński na wniosek posła Wody usunął z szeregów partii senatora Józefa Sztorca. Wraz z nim i Pawłem Augustynem legitymacje partyjne złożyło blisko 300 dotychczasowych członków PSL w regionie tarnowskim. Ostatnio senator został przywrócony w prawach członka przez kongres PSLu, decyzję tę jednak podważa - zdaniem autorów wystąpienia - Wiesław Woda. Jest on też - ich zdaniem - sprawcą wycofania się z partii Bogdana Pęka i autorem pomówień adresowanych pod adresem legendarnego przywódcy ruchu ludowego Władysława Żabińskiego.Poseł Woda uważa te zarzuty za niepoważne. "Nie oni mnie powoływali i nie oni będą odwoływać" - dodaje, zauważając, że większa część z osób, które go oskarżają prawdopodobnie nie są już nawet członkami partii. Paweł Augustyn nie ma złudzeń. W tym składzie zarządu partii w regionie PSL przestaje być atrakcyjnym partnerem dla Związku Młodych Rolników. Nie wyklucza jednak współpracy z ludowcami a nawet takiej współpracy sobie życzy. W tym momencie uważa jednak, że to Liga zapewnia ochronę interesów mieszkańców wsi. Związek Młodych Rolników ma około 210-ciu członków w Małopolsce. W ramach współpracy z LPR włączą się oni teraz m.in. w akcję propagandową Ligi, zbieranie podpisów, a być może związkowcy zapiszą się do partii – dla prezesa zarządu krajowego Ligi Marka Kotlinowskiego – ta współpraca jest bardzo ważna.Liga Polskich Rodzin zaprezentowała dziś listę swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W okręgu małopolsko - świętokrzyskim otwiera ją wiceprezes zarządu krajowego ugrupowania Bogdan Pęk. Na czwartym miejscu listy jest dr Zbigniew Martyka. To tarnowski radny, ordynator szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Według szefa sztabu Ligi popierają go struktury partii z Wieliczki, Brzeska, Bochni i powiatu tarnowskiego oraz samego Tarnowa. Liga liczy, że zdobędzie w okręgu 2 mandaty w Europarlamencie. Źródło: Okay/RDN/MAKS