Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Chcą pomóc szpitalowi

Chcą pomóc szpitalowi

Chcą pomóc szpitalowi

Członkowie Związku Dąbrowiaków zamierzają pomóc szpitalowi powiatowemu w Dąbrowie Tarnowskiej. Chcą zorganizować dyskusję władz powiatowych i gminnych na temat jego trudnej sytuacji i przedstawić sugestie dotyczące jej poprawy. Jedną z możliwości pomocy szpitalowi ma być zbiórka publiczna pieniędzy.

- Jesteśmy zaniepokojeni trudną sytuacją dąbrowskiego szpitala i niepokojami, jakie w związku z tym panują wśród mieszkańców miasta i powiatu. Mówi się o tym, że szpital może ulec likwidacji, że grodzi mu upadłość, a taka sytuacja powoduje także zagrożenie dla istnienia całego powiatu i innych jego instytucji, jak policja czy straż pożarna. Dlatego chcemy spotkać się z władzami powiatu, burmistrzem i wójtami poszczególnych gmin, radnymi i przewodniczącymi rad gminnych i wspólnie zając się rozwiązaniem tego problemu - mówi dr Mieczysław Siudziński, prezes Związku Dąbrowiaków.

Członkowie związku rozesłali informacje o trudnej sytuacji szpitala do parlamentarzystów regionu tarnowskiego i władz wojewódzkich. Odbyli też pierwsze spotkanie z zarządem powiatu i burmistrzem Dąbrowy. Chcą, by przedstawiciele wszystkich samorządów wzięli udział w spotkaniu, które zaplanowano na 24 maja.

Podczas spotkania przedstawiona zostanie informacja o sytuacji placówki i sposoby zaradzenia trudnej sytuacji, które proponuje zarząd Związku Dąbrowiaków. - W akcję pomocy dla szpitala muszą zaangażować się wszyscy. Szpital to nasze wspólne dobro. Mam nadzieję, że za nami pójdą inne instytucje, władze wszystkich samorządów, parafie - podkreśla dr Siudziński.

Zdaniem prezesa Związku Dąbrowiaków jedną z możliwości jest zbiórka pieniężna na rzecz szpitala. - Potrzeba, by z takim apelem wystąpili do mieszkańców księża. W zbiórkę muszą zaangażować się ordynatorzy, lekarze i pielęgniarki. Natomiast społeczeństwo powinno pospieszyć z pomocą finansową na tyle, na ile może - podkreśla Mieczysław Siudziński. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Członkowie Związku Dąbrowiaków zamierzają pomóc szpitalowi powiatowemu w Dąbrowie Tarnowskiej. Chcą zorganizować dyskusję władz powiatowych i gminnych na temat jego trudnej sytuacji i przedstawić sugestie dotyczące jej poprawy. Jedną z możliwości pomocy szpitalowi ma być zbiórka publiczna pieniędzy. - Jesteśmy zaniepokojeni trudną sytuacją dąbrowskiego szpitala i niepokojami, jakie w związku z tym panują wśród mieszkańców miasta i powiatu. Mówi się o tym, że szpital może ulec likwidacji, że grodzi mu upadłość, a taka sytuacja powoduje także zagrożenie dla istnienia całego powiatu i innych jego instytucji, jak policja czy straż pożarna. Dlatego chcemy spotkać się z władzami powiatu, burmistrzem i wójtami poszczególnych gmin, radnymi i przewodniczącymi rad gminnych i wspólnie zając się rozwiązaniem tego problemu - mówi dr Mieczysław Siudziński, prezes Związku Dąbrowiaków. Członkowie związku rozesłali informacje o trudnej sytuacji szpitala do parlamentarzystów regionu tarnowskiego i władz wojewódzkich. Odbyli też pierwsze spotkanie z zarządem powiatu i burmistrzem Dąbrowy. Chcą, by przedstawiciele wszystkich samorządów wzięli udział w spotkaniu, które zaplanowano na 24 maja. Podczas spotkania przedstawiona zostanie informacja o sytuacji placówki i sposoby zaradzenia trudnej sytuacji, które proponuje zarząd Związku Dąbrowiaków. - W akcję pomocy dla szpitala muszą zaangażować się wszyscy. Szpital to nasze wspólne dobro. Mam nadzieję, że za nami pójdą inne instytucje, władze wszystkich samorządów, parafie - podkreśla dr Siudziński. Zdaniem prezesa Związku Dąbrowiaków jedną z możliwości jest zbiórka pieniężna na rzecz szpitala. - Potrzeba, by z takim apelem wystąpili do mieszkańców księża. W zbiórkę muszą zaangażować się ordynatorzy, lekarze i pielęgniarki. Natomiast społeczeństwo powinno pospieszyć z pomocą finansową na tyle, na ile może - podkreśla Mieczysław Siudziński. (baja) Źródło: Dziennik Polski