Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Chwila duchowego wyciszenia dla samorządowców

Chwila duchowego wyciszenia dla samorządowców

Chwila duchowego wyciszenia dla samorządowców

Sobota 15 grudnia w diecezji tarnowskiej była Dniem Skupienia dla samorządowców. Uczestniczyli w nim również samorządowcy z Powiśla Dąbrowskiego, a wśród nich starosta Lesław Wieczorek.

Samorządowcy, burmistrzowie i wójtowie oraz pracownicy urzędów gmin i powiatu spotkali się na wspólnej modlitwie. Wraz z kapłanami diecezji tarnowskiej modlili się o wsparcie Boga oraz mądre decyzje w służbie mieszkańcom. Podczas Dnia Skupienia dla samorządowców wysłuchali wykładu o etosie pracy, a także uczestniczyli w dyskusji na temat blasków i cieni w służbie mieszkańcom.

– Dla nas to wyjątkowa chwila – mówią reporterowi RDN radni podtarnowskich gmin. – Zawsze trzeba na takie dni przyjeżdżać, pomodlić się, prosić o siły dla tej dużej i małej Ojczyzny. Nasze tradycje, wiara z dziada pradziada, no i wartości które tutaj też kultywujemy. Bardzo ważne jest się spotkać i posłuchać, wynieść coś z tych dni skupienia oraz wynieść coś duchowo. Moim zdaniem, każdy kto pełni funkcję w samorządzie, powinien przyjść pomodlić się i służyć zgodnie z wolą Boga – dodają samorządowcy.

Do tarnowskiej Bazyliki Katedralnej przybyli przedstawiciele samorządów z powiatu tarnowskiego oraz dąbrowskiego. Dla wójta gminy Pleśna, Józefa Knapika, spotkanie na dniu skupienia, to czas wyciszenia. – Jest to chwila, w której możemy się zatrzymać. Przemyśleć to, czy w tej naszej pracy samorządowca, postępujemy etycznie. Zobaczyć jak ta etyka wpływa na nasze relacje z mieszkańcami. Myślę, że jest to każdemu samorządowcowi bardzo potrzebne – dodaje wójt.

Ks. Dariusz Brzegowy, podczas wykładu, zwrócił uwagę na rolę samorządowców w, szczególnie dla nich newralgicznym czasie, jakim jest kampania wyborcza. – Myślę, że będzie to dobre spojrzenie, nie tylko w retrospektywnym ujęciu, ale również i na przyszłość. Te wartości, z którymi żyjemy na co dzień trzeba także spełniać w interesującym i trudnym dla samorządowców okresie, jakim jest kampania wyborcza. Bezsprzecznie każdy z nas podejmuje w życiu jakieś decyzje. Tym bardziej Ci, którzy odpowiadają za lokalne społeczności, powinni o tym pamiętać. To nie tylko dzieło ich samych, ale dzieło, w którym winni kierować się swoim sumieniem, a także światłem Ducha Świętego i światłem Boga. Każdy wierzący powinien się nim kierować, a oni w sposób szczególny – dodaje.

Dzień skupienia dla samorządowców odbył się w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Dębicy oraz Mielcu. Tradycyjne spotkanie przed świętami Bożego Narodzenia organizowane jest już od kilkunastu lat.

źródło: http://www.rdn.pl/news/chwila-duchowego-wyciszenia-dla-samorzadowcow-zdjecia/mags

Sobota 15 grudnia w diecezji tarnowskiej była Dniem Skupienia dla samorządowców. Uczestniczyli w nim również samorządowcy z Powiśla Dąbrowskiego, a wśród nich starosta Lesław Wieczorek. Samorządowcy, burmistrzowie i wójtowie oraz pracownicy urzędów gmin i powiatu spotkali się na wspólnej modlitwie. Wraz z kapłanami diecezji tarnowskiej modlili się o wsparcie Boga oraz mądre decyzje w służbie mieszkańcom. Podczas Dnia Skupienia dla samorządowców wysłuchali wykładu o etosie pracy, a także uczestniczyli w dyskusji na temat blasków i cieni w służbie mieszkańcom. – Dla nas to wyjątkowa chwila – mówią reporterowi RDN radni podtarnowskich gmin. – Zawsze trzeba na takie dni przyjeżdżać, pomodlić się, prosić o siły dla tej dużej i małej Ojczyzny. Nasze tradycje, wiara z dziada pradziada, no i wartości które tutaj też kultywujemy. Bardzo ważne jest się spotkać i posłuchać, wynieść coś z tych dni skupienia oraz wynieść coś duchowo. Moim zdaniem, każdy kto pełni funkcję w samorządzie, powinien przyjść pomodlić się i służyć zgodnie z wolą Boga – dodają samorządowcy. Do tarnowskiej Bazyliki Katedralnej przybyli przedstawiciele samorządów z powiatu tarnowskiego oraz dąbrowskiego. Dla wójta gminy Pleśna, Józefa Knapika, spotkanie na dniu skupienia, to czas wyciszenia. – Jest to chwila, w której możemy się zatrzymać. Przemyśleć to, czy w tej naszej pracy samorządowca, postępujemy etycznie. Zobaczyć jak ta etyka wpływa na nasze relacje z mieszkańcami. Myślę, że jest to każdemu samorządowcowi bardzo potrzebne – dodaje wójt. Ks. Dariusz Brzegowy, podczas wykładu, zwrócił uwagę na rolę samorządowców w, szczególnie dla nich newralgicznym czasie, jakim jest kampania wyborcza. – Myślę, że będzie to dobre spojrzenie, nie tylko w retrospektywnym ujęciu, ale również i na przyszłość. Te wartości, z którymi żyjemy na co dzień trzeba także spełniać w interesującym i trudnym dla samorządowców okresie, jakim jest kampania wyborcza. Bezsprzecznie każdy z nas podejmuje w życiu jakieś decyzje. Tym bardziej Ci, którzy odpowiadają za lokalne społeczności, powinni o tym pamiętać. To nie tylko dzieło ich samych, ale dzieło, w którym winni kierować się swoim sumieniem, a także światłem Ducha Świętego i światłem Boga. Każdy wierzący powinien się nim kierować, a oni w sposób szczególny – dodaje. Dzień skupienia dla samorządowców odbył się w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Dębicy oraz Mielcu. Tradycyjne spotkanie przed świętami Bożego Narodzenia organizowane jest już od kilkunastu lat. źródło: http://www.rdn.pl/news/chwila-duchowego-wyciszenia-dla-samorzadowcow-zdjecia/mags