Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. CPR obejmie też Powiśle?

CPR obejmie też Powiśle?

Władze powiatu dąbrowskiego chcą, by tarnowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego objęło swoim zasięgiem także Powiśle Dąbrowskie. Radni podjęli uchwałę, w której deklarują współpracę w tym zakresie z gminą miasta Tarnowa i powiatem tarnowskim.
- Porozumienie dotyczy stworzenia wspólnego dla obu powiatów centrum ratownictwa. Szczegóły o współpracy i finansowaniu tego przedsięwzięcia dopiero będę ustalane. Jest to pierwszy krok do zabezpieczenia sieci ratunkowej i powiadamiania na naszym terenie - mówi starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.
Po podpisaniu porozumienia mieszkańcy Powiśla, wybierając numer 112, będą łączyć się z dyspozytorem CPR-u w Tarnowie, który zadecyduje i uruchomi odpowiednie służby w powiecie dąbrowskim. Na Powiślu zostaną utworzone tzw. "punkty wyniesione", które usprawnią działania CPR-u. Mają one powstać przy Komendzie Straży Pożarnej w Dąbrowie oraz w Szczucinie i Żabnie, gdzie stacjonowałyby karetki Pogotowia Ratunkowego.

"Taki system usprawniłby system pomocy, skróciłby czas przejazdu karetki. Wszystko jednak musi być ze sobą skoordynowane. Budowa takiego systemu wymaga znacznych nakładów pieniężnych. W tej sprawie wszystko zależy od wojewody, który tworzy plan zabezpieczenia województwa" - podkreśla starosta.
Początkowo planowano utworzenie w Dąbrowie oddzielnego CPR - u, ale na przeszkodzie stanęły finanse. Władze zapowiadają, że nadal będą zabiegać o własną jednostkę. Przygotowany we współpracy z tarnowskim CPR - em system mógłby być początkiem oddzielnej jednostki. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Władze powiatu dąbrowskiego chcą, by tarnowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego objęło swoim zasięgiem także Powiśle Dąbrowskie. Radni podjęli uchwałę, w której deklarują współpracę w tym zakresie z gminą miasta Tarnowa i powiatem tarnowskim.- Porozumienie dotyczy stworzenia wspólnego dla obu powiatów centrum ratownictwa. Szczegóły o współpracy i finansowaniu tego przedsięwzięcia dopiero będę ustalane. Jest to pierwszy krok do zabezpieczenia sieci ratunkowej i powiadamiania na naszym terenie - mówi starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.Po podpisaniu porozumienia mieszkańcy Powiśla, wybierając numer 112, będą łączyć się z dyspozytorem CPR-u w Tarnowie, który zadecyduje i uruchomi odpowiednie służby w powiecie dąbrowskim. Na Powiślu zostaną utworzone tzw. "punkty wyniesione", które usprawnią działania CPR-u. Mają one powstać przy Komendzie Straży Pożarnej w Dąbrowie oraz w Szczucinie i Żabnie, gdzie stacjonowałyby karetki Pogotowia Ratunkowego. "Taki system usprawniłby system pomocy, skróciłby czas przejazdu karetki. Wszystko jednak musi być ze sobą skoordynowane. Budowa takiego systemu wymaga znacznych nakładów pieniężnych. W tej sprawie wszystko zależy od wojewody, który tworzy plan zabezpieczenia województwa" - podkreśla starosta.Początkowo planowano utworzenie w Dąbrowie oddzielnego CPR - u, ale na przeszkodzie stanęły finanse. Władze zapowiadają, że nadal będą zabiegać o własną jednostkę. Przygotowany we współpracy z tarnowskim CPR - em system mógłby być początkiem oddzielnej jednostki. (baja) Źródło: Dziennik Polski